YouTube yasağı yabancı basında

YouTube yasağı yabancı basında

YouTube yasağı yabancı basında

Twitter'ın ardından YouTube'a erişimin de engellenmesi yabancı basında ses getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yabancı haber siteleri Twitter'dan sonra Youtube yasağını son dakika haberi olarak geçiyor.

İspanyolca yayın yapan Actualidad.rt.com, TİB'in kapatma kararının hemen ardından "Türkiye, Youtube'ı yasakladı" başlığıyla haberi okurlarına duyurdu.

Danimarka medyasında “Türk hükümeti YouTube'yi de kapattı başlığı ile verilen haberlerde, yasağın Twitter'in yasaklanmasının ardından 1 hafta sonra geldiğine dikkate çekildi.

Haberlerde mahkemenin Twitter yasağını kaldırdığı belirtilerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyaya yasak getirmesi eleştirildi.

Eksra Bladet gazetesi, “Çok sayıda sosyal medya ve internet sayfası kapatıldı. Twitter yasağı 20 martta başladı ve Erdoğan, Twitter'in kökünü kazıyacağını söyledi. Yasaklar, başta BM ve İnsan Hakları kuruluşu olmak üzere bir çok uluslararası kuruluş tarafından kınandı. 10 milyondan fazla Türk kullanıcı, yasakları cep telefonları ve özel İnternet sayfaları ile delmeye çalıştı" sözlerine yer verdi.

Jyllands Posten gazetesinde ise, “Düne kadar batı dışında en hızlı büyüyen pazar ve güvenilir ekonomisi ile yatırımcıların favorisi gelişmekte olan ülkeler Türkiye ve Rusya'daki karışıklıklar nedeniyle geri dönüş başladı. Ayrıca gelişmekte olan piyasalar denilen gelişmekte olan ülkelerin hisse senedi piyasaları, dördüncü takvim yılları için gelişmiş ülkelerin hisse senedi piyasaları ile karşılaştırıldığında düşük performans başladı. Bu gelişmeler yatırımcılar için, küçük bir değişiklik değildir" denildi.