iOS 12 kullanım oranı yüzde 75 oldu

iOS 12 kullanım oranı yüzde 75 oldu

Güncel iOS 12 kullanım oranı bugün açıklandı. iPhone 5s ve sonrası tüm modellere gelen ve performans artışı sunan iOS 12, kullanıcılar tarafından çok sevilmiş gibi görünüyor.

Apple, geçtiğimiz yıl skandal bir olaya imza atmış ve bataryası yıpranan iPhone modellerini bilerek yavaşlattığını açıklamıştı. Bu olayın ardından tepki çeken Apple, iOS 11 ile batarya ayarı getirmişti. Kullanıcı dilerse uzun batarya ömrü veya performans seçeneğinden birini seçebiliyordu.

iOS 11 ile yavaşlayan iPhone modellerinden dolayı da tepki alan Apple, iPhone 5s ve sonrası tüm modellere iOS 12 sürümünü sunmuştu. Gözle görünür inanılmaz bir hız artışı sunan iOS 12, görünüşe göre kullanıcılar tarafından çabuk benimsenmiş.

Bugün açıklanan rakamlara göre; iOS 12 kullanım oranı yüzde 75 seviyesine çıkmış durumda. Android cephesinde ise Android 9.0 Pie sürümü yüzde 1 seviyelerine bile maalesef ki gelemedi. Ancak burada tabii Android’in çok fazla cihazda yüklü olmasından kaynaklanan bir handikap mevcut.

Apple, iOS 13 ile artık iPad Pro modelini geliştirmeye uğraşacak. Performans sorunlarını kökten çözen Cupertinolu firma bakalım karşımıza nasıl yeni özellikler ile çıkacak?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS