iOS 14 iddialı geliyor

iOS 14 iddialı geliyor

iOS 14 iddialı geliyor

iOS 14 hakkında gelen ik sızıntı Seymour kod adında bir uygulama oluyor. Seymour uygulaması Fit veya Fitness olarak isimlendirilecek gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi mevutta Etkinlik isimli bir uygulama bulunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seymour kod adlı uygulama iOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14‘te ayrı bir şekilde yer alacak. Bu uygulamada farklı egzersizler için çeşitli modların bulunması bekleniyor. Ayrıca söylentilere göre uygulama içerisinde egzersiz için videolar da yer alacak.

Apple Pencil için ise PencilKit adında yeni API’lar sisteme eklenecek. Bu API’lar sayesinde el yazısı tanıma ve dönüştürme özelikleri Apple Pencil‘a eklenecek. Ayrıca Apple Pencil, Mesajlar, Mail, Takvim ve diğer uygulamalarda daha efektif bir şekilde kullanılabilecek.

Güncelleme ile birlikte iMessage için de yenilikler geliyor. Sohbet arayüzünde küçük değişikler yapacak olan Apple, sosyal medya platformlarında kişi etiketlemeye yarayan @ işaretini iMessage üzerinde kullanmaya imkan tanıyacak. Ayrıca Apple’ın AirTags olarak isimlendireceği akıllı aksesuarları için de sisteme yeni API’lar eklemesi bekleniyor.

Son olarak güncelleme ile Apple Watch için yeni kadran ve özelliklerin ekleneceğini, iPadOS’e gelişmiş fare desteğinin geleceğini ve Apple’ın kendi kafa üstü kulaklıkları için sisteme özellikler ekleyeceğini belirtelim.
Muhtemelen iPhone 7 ve sonrası iPhone modellerine gelecek olan bu güncelleme, final haliyle Ekim başında indirime sunulacak.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber