hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  iOS 17 geliştirici beta sürümü yanlışlıkla yayınladı

  iOS 17 geliştirici beta sürümü yanlışlıkla yayınladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple Temmuz ayında bir iOS 17 genel beta sürümü yayınlayacak, ancak şirket yanlışlıkla kullanıcılara erken bir bakış sundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AppleInsider’ın açıkladığı gibi, Connor Jewiss ve diğer kullanıcılar, Apple iOS 17 geliştirici beta sürümünün Ayarlar’ın Beta Güncellemeleri bölümünde yüklenebileceğini fark ettiler.

  macOS Sonoma ve watchOS 10 önizlemeleri de bu şekilde sunuldu. Beta olarak kalması gereken test yanlışlıkla halka açıldı. Görenler erkenden yüklemeye çalışsa da aslında beta sürümleri yüklemek pek iyi bir fikir olmayabilir.

  Neticede Apple beta sürümlerini ilk yayın öncesi sunuyor. Böylece hatalar ve uygulama uyumluluğu sorunları içerme olasılığı oldukça yüksek. Betayı söz konusu cihazlarınıza yüklerseniz, sorunlara neden olabilir. Uygulama güncellemelerini hazırlamaya başlamak isteyen bir geliştirici değilseniz, bu sonbaharda yayınlanan herkese açık beta veya bitmiş sürüme kadar beklemek muhtemelen daha iyi olacaktır.

  iOS 17 yinelemeli bir yükseltme olarak geliyor. Ancak canlı sesli mesaj dökümleri, daha kolay paylaşım, daha akıllı otomatik düzeltme ve bir günlük kaydı uygulaması gibi takdir edebileceğiniz birkaç özellikten fazlası eklenecek. MacOS Sonoma, masaüstü widget’ları, Safari gizlilik güncellemeleri ve Oyun Modu gibi avantajlar eklerken watchOS 10, hızlı göz atma widget’larına odaklanan önemli bir güncelleme. Çoğunlukla, bu yenilikleri denemek için acele etmeseniz de olur. Beta sürümler sonlandığında şirket herkese güncellemeyi sunacaktır. Ancak eski iPhone kullanıcıları güncelleme alamayacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow