hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  iOS 18 beta nasıl yüklenir

  iOS 18 beta nasıl yüklenir
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Yapay zekaya sahip iOS 18 beta, WWDC açılış konuşmasının hemen ardından Apple’ın ücretli Geliştirici Programı üyeleri için yayınlandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Programa üye değilseniz, nasıl kayıt olacağınızı da anlatıyoruz. Ancak unutmayın, beta sürümleri genellikle birçok hata içerebilir. Daha kararlı bir sürümün Temmuz ayında halka sunulması bekleniyor. Tam sürümü ise Eylül ayında iPhone 16 serisiyle birlikte tanıtılacak. İşte iOS 18’i yüklemek için yapmanız gerekenler:

  iPhone’unuzu Güncelleyin

  iPhone’unuzun iOS 16.4 veya sonraki bir sürümü çalıştırdığından emin olun. Bunu, Ayarlar > Genel > Hakkında kısmından kontrol edebilirsiniz.

  Geliştirici Beta Kaydını Tamamlayın

  Geliştirici beta sürümüne kaydolmadıysanız, Apple’ın Geliştirici Programı’na kayıt olun. Ardından geliştirici sitesine gidip oturum açın ve İndir’i seçin. Ayarlar

  > Gizlilik ve Güvenlik bölümünde Geliştirici Modunu etkinleştirmeyi unutmayın.Beta Güncellemeleri Ayarlarını Yapın

  Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin. Otomatik Güncellemeler’in hemen altında Beta Güncellemeler seçeneği bulunuyor. Beta Güncellemeleri’ni seçin ve Apple Kimliği’nin doğru olduğundan emin olun. Değilse, kimliğe dokunun ve Farklı bir Apple Kimliği kullan seçeneğini seçin.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beta Güncellemeleri altında iOS 18 Geliştirici Beta seçeneğini seçin. Bu yapıldıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne geri dönün. Beta güncellemenizi orada görebilirsiniz. İndir ve Yükle’yi seçin ve verilen talimatları uygulayın.

  iOS 18 Kurulumu Tamamlandıktan Sonra

  Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, birkaç dakika ve birkaç yeniden başlatmanın ardından iPhone’unuzda iOS 18’in erken bir sürümüne sahip olacaksınız. Ancak, Apple’ın yapay zekeya sahip iOS 18 beta için başlangıçta yavaşlamalara ve çökmelere neden olabileceğini unutmayın.

  iPhone’unuza iOS 18’i yüklemek için iPhone XS veya daha yeni bir modele sahip olmanız gerekiyor. iOS 18 ile uyumlu iPhone’ların tam listesi şu şekilde:

  iPhone 15 Plus
  iPhone 15 Pro
  iPhone 15 Pro Max
  iPhone 14
  iPhone 14 Plus
  iPhone 14 Pro
  iPhone 14 Pro Max
  iPhone 13
  iPhone 13 mini
  iPhone 13 Pro
  iPhone 13 Pro Max
  iPhone 12
  iPhone 12 mini
  iPhone 12 Pro
  iPhone 12 Pro Max
  iPhone XS
  iPhone XS Max
  iPhone XR
  iPhone SE (2. nesil)
  iPhone SE (3. nesil)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow