hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  iOS 9 kullanım oranında son durum!

  iOS 9 kullanım oranında son durum
  expand

  Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde dağıtılan iOS 9 sürümü, şimdiye kadar kullanılan en yaygın iOS sürümü olabilir. Rakamlar Apple için sevindirici. iOS 9 kullanım oranı hızla yükseliyor. Dünya çapında bir milyardan fazla aktif cihaz iOS işletim sistemini kullanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aşağıdaki grafikten iOS 9 kullanım oranını görüntüleyebilirsiniz. Nisan ayına ait verilere göre iOS 9 sürümü tüm Apple cihazları arasında %84’lük bir paya sahip. iOS 8 ise %11 seviyesinde. Daha eski sürümler yani iOS 7 ve öncesi ise %5 dolaylarında.

  Geçtiğimiz ay hata raporlarından yola çıkarak “en stabil iOS sürümü” ilan edilen iOS 9, önceki sürümlere göre önemli yenilikler içeriyor. iPhone 4s ve sonrası, iPad 2 ve sonrasındaki tüm cihazlara bu sürüm yüklenebiliyor.

  Önümüzdeki Haziran ayında düzenlenecek olan Apple’ın geleneksel geliştirici konferansı WWDC 2016’ya kadar bu kullanım oranının %90 seviyesine ulaşması bekleniyor. Zaten sonrasında iOS 10 duyurulacak ve birkaç ay içerisinde sonraki sürüme geçiş süreci başlayacak.

  iOS 9 kullanım oranında son durum

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Güncellemeler ve yeni sürümlere hızlı geçiş iOS platformunun en önemli özelliklerinden bir tanesi. Android cephesinde ise en güncel sürüm olan Android 6.0 Marshmallow halen %10 seviyesine ulaşabilmiş değil.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow