iPad Fold beklentisi içerisinde olanların hayalleri yıkıldı

iPad Fold beklentisi içerisinde olanların hayalleri yıkıldı

iPad Fold beklentisi içerisinde olanların hayalleri yıkıldı

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen ve 2024 yılında satışa sunulacağı iddia edilen katlanabilir iPad modelinden kötü haberler var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple, akıllı telefon sektörünün tartışmasız en güçlü ismi. Ancak Amerikalı teknoloji devinin en iyi olduğu alan yalnızca akıllı telefon sektörü ile sınırlı değil. Tablet pazarı da Apple’ın egemen olduğu alanlardan biri. Üstelik bir süredir ortalıkta dolaşan katlanabilir tablet iddiaları bu durumu daha fazla belirgin hale getirecek.

Peki neydi bu iddialar? Özellikle ünlü analist ve duyumcu Ming-Chi Kuo’nun başını çektiği bir grup tarafından dile getirilen iddialara göre Apple, 2024 yılı içerisinde iPad Fold olarak isimlendirilen ilk katlanabilir tablet modelini piyasaya sürecek.

Tabi 2023 yılına girilmesiyle birlikte bu söylentiler daha fazla önem kazanmaya başladı. Nitekim artık bekleme süresi de bir hayli azalmış oldu. Ancak dün akşam saatlerinde bir açıklama yapan Mark Gurman, iPad Fold beklentisi içerisinde olanların hayallerini yıktı.

Apple’a yakınlığıyla bilinen ve bugüne kadar verdiği bilgilerin genellik doğru çıkmasından dolayı güvenilirliğini çoktan kanıtlayan ünlü duyumcu, tüm çabalarına rağmen iPad Fold’un 2024 yılında tanıtılacağına dair bir bilgiye ulaşamadığını duyurdu.

Aslında buradan iPad Fold 2024 yılında kesinlikle tanıtılmayacak anlamı çıkmıyor ancak ünlü duyumcu, kendisinin böyle bir bilgi almadığını söyleyerek aslında dolaylı yoldan da olsa 2024 beklentisinin boşuna olduğunu söylemek istiyor. Bakalım duyum dünyasının bir diğer önemli ismi Ming-Chi Kuo bu konuya ilişkin nasıl bir açıklama yapacak.