hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  iPhone 14 kullanıcılarına uyarı geldi

  iPhone 14 kullanıcılarına uyarı geldi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple’ın önerdiği yolu izlemeyen kullanıcılar ciddi sorunlarla karşılaşabilirler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  iPhone 14 ya da 14 Pro’larına kavuşan kullanıcılara Apple’ın önemli bir uyarısı var. Amerikalı teknoloji devi, dün bir açıklama yayınlayarak yeni iPhonelarını teslim alan kullanıcıların, zaman kaybetmeden iOS 16 güncellemesi kurmasının önemli olduğunu vurguladı. Çünkü bu güncelleme kurulmadığı takdirde iMessage ve FaceTime gibi kritik bazı uygulamalar düzgün çalışmayabiliyor.

  iOS 16’un hızlıca kurulmaması kullanıcılar için bazı problemlere sebep olabilir. Apple, güncelleme kurulmayan iPhone 14 ve 14 Pro’ların iMessage ya da FaceTime’dan gelen aramaları ya da mesajları almayabileceğini söylüyor. Bunun dışında da bazı uygulamalarda sorunlarla karşılaşılabileceğine dikkat çekiliyor. Apple bu yüzden yeni iPhone sahiplerinin bir an önce yeni iOS güncellemesini kurmasını öneriyor.

  Apple’ın bu sorunu giderdiği güncelleme iOS 16.0.1. Bu güncellemeyi yüklemek için Ayarlar’a gidip Yazılım Güncellemeleri sekmesine tıklamanız gerekiyor.

  Arama ve mesajlaşma bir akıllı telefonun en temel fonksiyonları olduğu için bu güncellemeyi yüklemeden yeni iPhone’u kullanmak anlamsız görünüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow