iPhone 14 Pro Max zirveyi kaptırdı

iPhone 14 Pro Max zirveyi kaptırdı

iPhone 14 Pro Max zirveyi kaptırdı

Yeni çıkan iki Android telefon, maksimum indirme hızlarıyla Apple’ın amiral gemisini geride bıraktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone modelleri çıktıktan sonra akıllı telefonlar arasında pek çok konuda zirvenin sahibi oldu. iPhone 14 piyasaya sürüldükten sonra Ookla tarafından yayınlanan veriler, söz konusu indirme hızı olduğunda piyasadaki en iyi akıllı telefonun iPhone 14 Pro Max olduğunu ortaya koydu. Onun hemen arkasından da iPhone 14 Pro geliyordu. Ancak daha iPhone 14 serisinin çıkışının üzerinden birkaç ay geçmişken iPhone 14 Pro Max zirvedeki yerini kaptırdı. Apple’ın piyasadaki en iyi telefonu, indirme hızı konusunda iki Android telefona geçildi.

Ookla tarafından yayınlanan yeni rapor, en iyi indirme hızına ulaşan yeni telefonları ortaya koydu. Bu iki Android telefon Samsung’un yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Fold 4 ve Google’ın en son amiral gemisi Pixel 7 Pro oldu.

Galaxy Z Fold 4’ün indirme hızı 147.25 Mbps’ye ulaşırken, Pixel 7 Pro’nun maksimum indirme hızı 137.11 Mbps’e ulaştı. Böylelikle üçüncü sıraya gerileyen iPhone 14 Pro Max’in maksimum indirme hızı ise 133.84 Mbps’ydi. Onun ardından dördüncü sıraya gerileyen iPhone 14 Pro’nunki ise 130.14 Mbps.

Öte yandan Ookla piyasadaki telefonlarının indirme hızlarını analiz ederek hangi şirketin bu konuda en iyi olduğunu da belirledi. En hızlı indirme hızına sahip telefonun sahibi olan Samsung, bu konuda da zirveyi kimseye bırakmadı. Samsung’un ardından ikinci sırada Apple yer aldı.