iPhone 7’nin kamerası kaç megapiksel olacak?

iPhone 7’nin kamerası kaç megapiksel olacak?

iPhone 7’nin kamerası kaç megapiksel olacak?

iPhone 7’nin arka kamerası kaç megapiksel olacak? Birçok Apple tutkunu tarafından merak edilen bu sorunun cevabı olabilecek yeni iddialar ortaya atıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple’ın Eylül ayında çıkaracağı yeni amiral gemisi iPhone 7 hakkında daha önce çıkan söylentiler, telefonun ufak değişikliklerle geleceği yönündeydi. Ancak telefonun çıkışı yaklaştıkça yeni bilgiler gelmeye başladı ve telefondaki yeniliklerin ilk başta söylendiği kadar ufak olmayacağı ortaya çıktı. Beklenenden daha büyük bir değişikliğin yaşanacağı konulardan biri de telefonun arka kamerası olacak.

Bildiğiniz gibi iPhone 7’de standart ve Plus modellerinin özellikleri aynı olmayacak. Bu durum kamera konusunda da geçerli olacak. Plus modelinde çift kamera özelliği bulunurken, 4.7 inçlik standart model yine tek arka kamerayla gelecek. Ancak yeni çıkan bilgilere göre bu tek arka kamera son derece etkileyici bir performans sunacak. Zira Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklara göre 4.7 inçlik standart modelin arka kamerası 21MP olacak. Apple’ın iPhone 7’de yapacağı bu değişiklik, telefonu kamera konusunda Galaxy S7’nin önüne taşıyacak. Bildiğiniz gibi Galaxy S7, 12MP arka kameraya sahip.