hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  iPhone SE 2022 ile ne zaman tanışacağız?

  iPhone SE 2022 ile ne zaman tanışacağız
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple, 2016 yılında ilk nesil iPhone SE‘yi tanıtmıştı. iPhone 5S kasasına sahip olan bu cihaz, temel olarak iPhone 6S modelinin işlemcisinden güç alıyordu. Firma bu modeli büyük ekranlı cihazları kullanamayanlar veya kompakt tasarımı sevenler için üretmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  4 yıl sonra, 2020’de Apple, 2. nesil iPhone SE’yi duyurdu. Bu model, iPhone 11 ailesindeki A13 Bionic işlemci ile piyasaya sürüldü. Tasarım açısından iPhone 8’in kasasına ve görünümüne sahipti. Şimdi ise 3. nesil üzerinde çalışmaların hızlandığı hatta çıkış tarihinin bile netleştiği söyleniyor.

  Bugün ortaya çıkan bir rapora göre Apple, 2022 yılının ilk etkinliği için Mart ve Nisan ayını hedefliyor. Bu lansmanda, merakla beklenen 3. nesil iPhone SE modeli karşımıza çıkacak. Tabii yeni çentikli tasarımıyla iPhone Mini gibi mi olacağı yoksa bazı iddialara göre iPhone 8Plus’ın kasasını mı kullanacağı ise bilinmiyor.

  SE modeli için iPhone 13 ailesinde kullanılan A15 işlemciden güç alacağı söyleniyor. Cihazın 5G desteği ile gelecek ilk SE modeli olacağı da diğer önemli bilgilerden biri. Ancak kamera sayısı ve kullanılacak lensler gibi kaputun altındaki diğer donanım özellikleri sadece söylentiden ibaret.

  Şirket bu yıl bahar etkinliğinde, 3. nesil iPhone SE‘ye ek olarak M1 Pro ve M1 Max yongalarına sahip yeni 27 inç iMac ve üst düzey Mac mini modellerini duyurabilir. Piyasaya sızan haberlerden anladığımız kadarıyla Mac‘lerin çıkması kesin olarak görülüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow