hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  iPhone SE 3 ve iPad Air 5 seri üretimine geçti iddiası

  iPhone SE 3 ve iPad Air 5 seri üretimine geçti iddiası
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  2022’de Apple’ın Nisan 2020’de piyasaya sürülen iPhone SE’nin halefi olan iPhone SE 3 ve iPad Air’in halefi olan iPad Air’i (5. nesil) duyuracağı söyleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asyalı teknoloji tedarik zinciri üreticileriyle bağlantıları olan bir Japon teknoloji platformu olan Macotakara , güvenilir Çin kaynaklarına göre iPhone SE 3 ve iPad Air 5’in tasarımlarının resmi olarak onaylandığını ve her iki cihazın da artık seri üretime geçtiğini belirten bir gönderi yayınladı.

  Macotakara ayrıca iPhone SE 3’ün yaklaşan birkaç detayını da gönderilerinde paylaştı. iPhone SE 3’ün selefi iPhone SE 2 ile aynı kompakt gövdeye sahip olduğu ve cam ve alüminyum kasanın da önceki modelden farklı olarak kalacağı söyleniyor.

  Bir diğer şaşırtıcı haber ise Apple iPhone SE 3’ün MagSafe desteği içermeyecek olması. Bunun yerine cihaz, yalnızca iPhone 8’de tanıtılan geleneksel Qi Kablosuz Şarjı destekleyecek. MagSafe, iPhone kullanıcıları için daha hızlı ve daha güvenilir kablosuz şarj sağlamak için iPhone 12 serisinde tekrar tanıtıldı ve o zamandan beri duyurulan her iPhone bu özelliğe sahipti.

  iPhone SE 3’ün ana yükseltmesi, kaputun altındaki performans olacak. iPhone SE 3’ün 5G bağlantı desteği ile geleceği ve iPhone 13 serisinde bulunanla aynı olan Apple A15 Bionic çip ile donatılacağı söyleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow