Jack Sparrow için kara göründü

Jack Sparrow için kara göründü

Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) Hollywood’un en uzun soluklu ve en çok kâr getiren film serileri arasında yer alıyor.

Disney’in bu renkli serisi, yıllardır Johnny Depp ile yol alıyordu. Depp’in canlandırdığı Jack Sparrow karakteri, büyük ihtimalle yeni filmde, yani Karayip Korsanları 6’da olmayacak.

Bu gerçekten üzücü bir haber. Bir diğer üzücü haber ise, yeni filmin başrolü için bir “kadın kaptan” karakterinin düşünülüyor olması.

“Peki bunun neresi üzücü?” diye sorabilirsiniz, hemen açıklayalım. Yakın zamanda Hayalet Avcıları ve Ocean’s 8 başta olmak üzere bazı klasik filmlerin yeni versiyonlarında, orijinal karakterlerin yerine kadın karakterlere yer verilmiş ve bu filmler beğenilmemişti. Şimdi korkulan ise, aynı durumun Karayip Korsanları serisinde de yaşanabilme ihtimali.

Movieweb’te yer verilen bilgilere göre Disney, yeni filmde başrol için Guardians of the Galaxy ve Jumanji: The Next Level gibi filmlerde rol almış Karen Gillan’ı düşünüyor. Johnny Depp’in bu yeni filmde olmayacağı ve böylece Disney’in 90 milyon dolarlık bir tasarruf edeceği de gelen bilgiler arasında.

Walt Disney Studios Motion Picture Production Başkanı Sean Bailey, 2018’de yaptığı bir açıklamada, Karayip Korsanları serisine yeni bir heyecan ve dikkat çekici yeni detaylar eklemek istediklerini dile getirmiş ve Depp’e yeşil ışık yakmamıştı.

Öte yandan, Jack Sparrow hayranlarının internet üzerinden imza kampanyası başlattıklarını ve 33 binin üzerinde imza topladıklarını belirtelim.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS