hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Joker a Harley Quinn tarafından mı yaratıldı?

  Joker a Harley Quinn tarafından mı yaratıldı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Joker kendi hikayesini her anlattığında, farklı bir hikaye uydurur. Dönen teoriler arasında başarısız bir komedyen olup sonra Joker’e büründüğü ya da bir zamanlar bir kimyasal fıçısına atılan Red Hood adında bir suçlu olduğu yer alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Artık Joker’in hikayesinin daha şaşırtıcı unsurlarından biri, Harley Quinn’in Joker’e ilham veren kişi olarak sunulması. Joker’in yeni ortaya çıkış hikayesi ise şu şekilde: Joker olmadan Jack, yaptığı işte fazlasıyla iyi, hayatın anlamını yitirmiş ve aslında intihar etmeyi düşünen bir sosyopat olarak tasvir ediliyor. Bir akşam, içmek için bir bara gidiyor. Barmenle sohbet eden Jack “Eskiden yaptığım işi severdim,” diye şikayet ediyor.

  “Sabahları yeni fikirler, yeni kombinasyonlar denemek için heyecanla uyanırdım, yarının menüsünü hayal eden bir şef gibi.” Jack’in sohbet ettiği söz konusu barmen ise Harley Quinn çıkıyor. Harley Quinn, Jack’e hayatına devam etmesi yönünde tavsiyeler veriyor.

  Joker ve Harley’nin birlikteliğini savunan hayranlar için bu güzel bir haber. Ancak bu hikayenin de Joker’in yaratılış teorilerinden biri olduğunu belirtmekte fayda var. Belki de Joker’i bu kadar güzel yapan elementlerden biri asla bilinemeyen karışık bir hikayesinin olması. Tüm parçaların nasıl bir araya geldiği hala muallak olsa da DC evreninin en karanlık karakterlerinden Joker’in hayatında Harley Quinn‘in bir etkisi var.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow