Kablosuz kulaklıkta gerçek Amiral gemisi deneyimi!

Kablosuz kulaklıkta gerçek Amiral gemisi deneyimi!

Kablosuz kulaklıkta gerçek Amiral gemisi deneyimi!

Oppo, Danimarkalı ses teknolojileri firması Dynaudiov ile ortak bir çalışma yürüterek yeni gerçek kablosuz kulaklığı Oppo Enco X2'yi görücüye çıkardı. Dokunmatik mekanizmaya sahip ve hareket halindeyken dahi kulaktan düşmeyen Oppo Enco X2, aynı zamanda oldukça hafif . Her bir kulaklık, yalnızca 4.7 gram ağırlıkta. Taşıma ve şarj kutusunun ağırlığını merak ediyorsanız, o da 47 gram ağırlıkta. Kulaklıklar, IP54 suya ve toza karşı dayanıklı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oppo Enco X2'yi akıllı telefon, tablet ya da dizüstü PC'nizle uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Bluetooth 5.2 kablosuz bağlantı teknolojisine sahip ürün, birkaç saniye içinde cihazınızla eşleşiyor. Daha gelişmiş ve kişiye özel kullanım deneyimleri için telefonunuza Hey Melody uygulaması kurmanızı da önemle hatırlatalım.

Ultra geniş açılı ANC

Kulaklığımız, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Bunu aktifleştirdiğinizde, gürültülü ortam deneyimlerinde de dış sesleri büyük ölçüde filtreleyebiliyorsunuz. Bu, hem müzik dinlerken hem de telefon aramaları yaparken işinize yarayan bir özellik. İster bir caddede olun, ister metro seyahatinde olun, isterseniz de uçak seyahati yapıyor olun. Gerçekten işe yaradığını göreceksiniz. Tabii bu mod, iyi ses kalitesi sunup dış sesleri filtrelerden normale kıyasla daha fazla pil tüketimine de yol açıyor.

Oppo Enco X2, φ11 mm dinamik sürücü ve φ6 mm dengeli membran sürücüye sahip. ANC açık durumda dış mekânlarda müzik dinlediğinizde, temiz tiz'ler ve derin bass'lar alabiliyorsunuz. Farklı türde müzikler dinlerken ufak detayları rahatlıkla algılayabiliyor ve saatlerce müziğin sizi sarmasına izin verebiliyorsunuz.

İç mekân ve sessiz ortam deneyimlerinde ise, ANC modunu kapatabilir ya da daha hafif versiyonunu aktifleştirebilirsiniz. Bu, daha uzun pil ömrünü de mümkün kılacaktır.

Ürünle hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda, gürültülü ortamlarda telefon aramaları gerçekleştirdik. İç mekân kullanımlarında ANC açmadan da berrak detaylarla telefon görüşmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ses kalitesi gerçekten başarılı.

Dış mekânda, örneğin yoğun trafiğin ve rüzgârın olduğu noktalarda ANC özelliği aktifken de anlaşılır telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz. Ses kalitesi biraz düşüyor olabilir, ama dış sesler büyük ölçüde filtreleniyor ve anlaşılır konuşmalar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Pil ve şarj detayları

Her bir kulaklıkta 57mAh pil bulunuyor. Taşıma ve şarj kutusunda ise, 566mAh pil var. Ürünü, kutuda gelen Type-C kablosuyla 1 buçuk saatte tamamen şarj edebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öte yandan, bu kulaklığın Qi kablosuz şarj pedi aracılığıyla şarj edilebildiğini belirtelim. Ayrıca, ters şarj özellikli bir telefonunuz varsa, bu telefonla da kulaklığınızı şarj edebiliyorsunuz.

Kutudaki şarj değerini de eklediğimizde, toplamda yaklaşık 40 saatlik deneyim mümkün oluyor, ki burada ANC özelliğinin kapalı olması gerektiğini ekleyelim.