Kamera özellikleri ile fark atıyor

Kamera özellikleri ile fark atıyor

Kamera özellikleri ile fark atıyor

Huawei P60 Pro’nun arka kamera sistemi, an itibarıyla dünyanın en iyilerinden! Öyle ki, DXoMark’ta 156 puanla ilk sırada yer alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Huawei P60 Pro, IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip. Yani 1 buçuk metre derinlikte dahi yarım saat boyunca çalışabiliyor. Tabii yetkililer, ürünü dikkatli kullanmanız konusunda uyarıyor. Gün içinde ufak tefek kazalar olabilir. Telefonun üzerine meyve suyu dökülebilir ya da ürünü sokaktaki bir su birikintisine düşürebilirsiniz… Bu gibi durumlarda endişe etmenize gerek olmadığını da söylemeliyiz.

6.67 inç LTPO OLED ekran

1220 x 2700 çözünürlük sunan bu ekran, 120Hz tazeleme değeri sayesinde dijital içeriklerin akıcı görüntüleme faktörüyle sunulmasına yardımcı oluyor. Ekran, aynı zamanda TÜV Profesyonel Renk Doğruluğu İki Faktörlü Kimlik Doğrulama sertifikasına da sahip. Bu da renk doğruluğu tarafında önemli bir avantaj sunuyor. Tabii ürünü kullandığınız ortam ışığı da görüntüleme tarafında bir diğer önemli detay.

Snapdragon 8+ Gen 1

Huawei P60 Pro, Qualcomm’un 4 nm üretim süreciyle hazırlanan SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 4G çipsetine sahip. Bu, amiral gemisi modellerde tercih edilen üst seviye çözümlerden bir tanesi. RAM tarafında 8 ve 12, dahili depolama tarafında da 256 ve 512GB seçenekleri sunuluyor. Call of Duty gibi popüler bir oyunu yüksek grafik ayarlarında, akıcı detaylarla oynayabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tam 100x zoom

Cihazın arka tarafında 48+48+12MP’den oluşan üçlü kamera sistemi var. OIS, yani optik görüntü sabitleme sistemi sayesinde, hareketli çekimlerde de net detaylar elde edilebiliyor. Öte yandan, 3.5x optik zoom ve hibrit olarak toplamda 100x zoom özelliği dahi sunulabiliyor. Tüm bunların anlamı, çoğu kez mesafe fark etmeksizin etkileyici detayları yakalayabileceksiniz.
İster portre çekim yapın isterseniz de geniş açılı çekim… Hem iç hem de dış mekân çekimlerinde, özellikle iyi ışıklı ortamlarda çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Çekimler yaparken isterseniz XMAGE görüntü iyileştirme seçeneğini de işaretleyebilirsiniz. Bu, size daha canlı, aydınlık renkler sunacaktır. Özellikle gece çekimlerinde etkisini görebilirsiniz.

Li-Po 4815 mAh pil

Huawei P60 Pro, 4815mAh pille geliyor. Ürün, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Hızlı şarj faktörü ise, ihtiyaç duyduğunuzda cihazınızı kısa sürede kullanıma hazır hale getirmek için önemli bir detay.

Ürün, beraberinde gelen 88w hızlı şarj adaptörüyle hızlıca şarj edilebilir. Günümüzde pek çok üretici, artık ürünün yanında şarj adaptörü sunmuyor ve sunsa bile bu kadar yüksek şarj değerlerini sunmuyor. Huawei bu noktada iyi bir iş çıkarıyor diyebiliriz.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber