hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Küçük karbon ayak izi, büyük depolama imkanı

  Küçük karbon ayak izi, büyük depolama imkanı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  ADATA, ürünlerinin karbon ayak izini azaltma konusundaki sürdürülebilir çevre taahhüdünü, markanın ilk çevreci depolama ürünleri serisini duyurarak başlatmış oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HC300 ECO harici sabit disk sürücüsü (HDD) ve UC310 ECO USB flaş belleği UFD), geri dönüştürülmüş plastikten oluşan dış yüzeyi ve FSC (Orman Yönetim Konseyi) tarafından onaylanmış malzemelerle paketlenmesiyle, sürdürülebilir gelecek için yenilenebilir elektronik ürünler konusunda önemli bir adım attı.

  ADATA HC300ECO ve UC310 ECO, ADATA ürünlerinin ESG kavramlarına odaklanan serisinin öncüleri. Malzemeler normalde yaşam döngüsünü tamamladıktan sonra atık olarak atılıyorlar. Fakat bu cihazların kasaları su damacanaları gibi PCR (Tüketim Sonrası Geri Dönüştürülebilen)[ malzemelerden yapıldılar.

  HC300ECO’daki PCR malzemelerin kullanımı karbon emisyonlarını %48’e kadar azaltabilmekte. Bu malzemeler ayrıca tek bir yerden sağlanmakta, böylece ürünün karbon ayak izi olabildiğince azaltılmakta.

  Ek olarak, ADATA HC300ECO ve UC 310 ECO, karbondioksit emisyonlarını, atık suyu ve enerjiyi önemli ölçüde azaltan işlemlerle üretilen FSC sertifikalı çevre dostu kağıt malzemelerle paketlendi.

  ADATA HC300ECO, 2 TB kapasitesinin yanında şık yeşil desenli, sadece 10.3mm kalınlığında ince bir kasaya sahip. HC300 ECO, sarsınt ıdan kaynaklanan durumlarda özel şok koruma mekanizması sayesinde oluşabilecek veri kaybı ve hasarı önleyebilmekte.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow