LG W11 performans testinde ortaya çıktı

LG W11 performans testinde ortaya çıktı

LG W11 performans testinde ortaya çıktı

Akıllı telefon pazarının köklü isimlerinden biri olan LG, yeni giriş segmentindeki telefonunu satışa sunmaya hazırlanıyor. LG’nin yeni satışa sunacağı modeli ise W11.

W11 geçtiğimiz günlerde Google Play Console‘da ortaya çıktı. Böylece telefonun özellikleri de kesinleşmiş oldu.

LG’nin giriş segmentine hitap eden yeni modeli MediaTek tarafından geliştirilen Helio P22 yonga seti ile geliyor. 3GB RAM’in bulunduğu telefon HD+ yani 1600 x 720 piksel çözünürlüğünde bir ekran ile gelecek.

W11’in netleşen bir diğer özelliği ise bataryası. Hatırlanacağı üzere W11 geçtiğimiz Ağustos ayında FCC’de ortaya çıkmıştı. FCC’de yer alan rapora göre LG’nin giriş segmentindeki yeni modeli 3900 mAh’lık bataryayla gelecek.

Bu arada dip not olarak belirtelim. LG’nin yeni modelinin fiyatı hala netleşmiş değil. Fakat genel kanı fiyat etiketinin 150 doların altında olacağı yönünde.

Şu sıralar 150 dolar altındaki telefon sayısının hayli arttığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla LG’nin işi çok da kolay olmayacak. Fakat Güney Koreli üreticinin öncelikli hedefi kendi ülkesi olacaktır. Bu modelin Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı ise netleşmiş değil.

Malum LG son dönemde Türkiye’ye tüm modellerini getirmiyor. Fakat fiyat performans bazındaki modellerini daha geniş kitlelere ulaştırmak istediği de biliniyor. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.