hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mass Effect 4 önemli bir değişikliğe sahne olacak

  Mass Effect 4 önemli bir değişikliğe sahne olacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bilim kurgu türünün oyun dünyasındaki en başarılı temsilcileri arasında yer alan Mass Effect serisi, son olarak 2021 yılında çıkan Mass Effect Legendary Edition ile oyun severlerin karşısına çıkmıştı. Ancak bildiğiniz gibi bu eski oyunların bir derlemesiydi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ana serinin son oyunu olan Mass Effect: Andromeda’nın üzerinden ise altı yıl geçti. Bu yüzden artık yeni bir Mass Effect oyununun vakti geldi de geçiyor. Neyse ki BioWare yeni bir Mass Effect oyunu için hazırlıklara başlamış durumda. 2021 yılında duyurulan bu oyunun önümüzdeki bir iki yıl içinde çıkması bekleniyor.

  Genellikle Mass Effect 4 olarak anılan, Andromeda’yı da ana seriye dahil edenler tarafından ise Mass Effect 5 olarak kabul edilen bu yeni oyun için bekleyişimiz sürerken, oyun hakkında yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Gelen son bilgiler ise yeni oyunun seri için önemli bir değişikliğe sahne olabileceğini gösteriyor.

  Hatırlarsanız BioWare oyunu resmi olarak duyurduğu açıklamada, yeni Mass Effect oyununun orijinal üçlemede olduğu gibi tek kişilik bir macera olacağını duyurmuştu. Görünen o ki Mass Effect 4’ün seriyi köklerine geri döndüreceği tek konu bu olmayacak. Çünkü Windows Central’dan Jez Corden’ın The Xbox Two Podcast adlı podcast’te paylaştığı bilgilere göre BioWare, Andromeda’da yaptığı değişikliği geri alacak ve Mass Effect serisini açık dünya üzerinden ilerletmeyecek. Andromeda’nın askine Mass Effect 4 bir açık dünya oyunu olmayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Açık dünya oyunları son dönemde epey popüler hale gelmiş olsa da her seri için en ideal seçenek olduklarını söylemek pek mümkün değil. Nitekim Mass Effect hayranlarının önemli bir bölümü Andromeda’nın açık dünya olmasını pek sevememişti. Bu yüzden Mass Effect 4’ün açık dünya olmaması, serinin hayranları için sevindirici bir haber olabilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow