hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Medium, bu hafta bir e-kitap platformu satın aldı

  Medium, bu hafta bir e-kitap platformu satın aldı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Medium, kendi platformundan pek de farklı olmayan Glose’u satın aldığını duyurdu. İki platformun birleşmesiyle artık medium uygulamasında kitap okumak, satın almak ve okuduklarınızı tartışmak için platformlar mevcut olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Medium’da olduğu gibi, okuduğunuz kitapların istediğiniz bölümlerini vurgulayabilir ve paylaşabilirsiniz. İki platform birbiriyle bütünleştiğinde, 1,5 milyondan fazla kitaba doğrudan Medium üzerinden erişme imkanı doğacak. Tabii kitap okuma hizmetine erişmek için mevcut üyeliğe ek olarak bir ödeme daha yapmanız gerekecek. Kitap okuma bölümünün, Medium’un aylık 5 dolar (yaklaşık 38 TL) ve yıllık 50 doları (yaklaşık 375 TL) aboneliklerine dahil edilmeyeceği bildirildi. Glose CEO’su Nicolas Princen’e göre birleşmenin amacı, fikirleri ve konuları derinlemesine keşfedebileceğiniz bir yer yaratmak. Princen, CNN Business’a, “Bir makale okuyabilir ve daha derine inmek istiyorsanız bu içeriğe bağlanan bir kitabı tek tıkla satın alabilirsiniz” dedi.

  Medium’daki en üretken yazarlardan bazılarının yayın anlaşmaları olduğunu düşünüldüğünde, planlanan kitap entegrasyonu platformun kazancı açısından akıllıca bir hareket. Platformdan ayrılmadan bir yazarın makalesini bulup ardından aynı kişiden bir kitap satın alacağınız bir senaryo platform kullanıcıları için çok kullanışlı olacak. Şirketin Glose’u ne kadar bir maliyetli satın aldığı bilgisi bilinmiyor. Mevcut kitlesinin makaleler okuyan ve yazan insanlardan oluştuğu Medium, yaptığı yatırımla alanında büyümek ve rakiplerini geride bırakmak istiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow