Merakla beklenen Cybertruck ertelendi

Merakla beklenen Cybertruck ertelendi

Merakla beklenen Cybertruck ertelendi

Amerikan elektrikli araç üreticisi Tesla Cybertruck’ın bir lansman gecikmesiyle karşı karşıya olduğunu söylendi ve şimdi şirketin sahibi Elon Musk’da bunu resmen onayladı.

Haber, otomobil üreticisinin tedarik zincirinde devam eden kıtlıklara rağmen elektrikli araç sevkiyatlarında yüzde 50’den fazla artış gösteren üç aylık rapor geliri ve teslimat ayrıntılarını paylaşmasıyla da dikkat çekiyor. Farkında olmayanlar için fütürist Cybertruck ilk kez 2019’da tanıtıldı.

O zamandan beri şirket, üretimini 2021’in sonlarına ertelemek zorunda kaldı ve bu da 2022’nin sonlarına doğru daha da ileri itildi. Ve şimdi, üretimi üçüncü kez ertelendi. Bu aynı zamanda 2023’ün Cybertruck, Semi, Roadster ve hatta insansı robotunu gelecek yıl piyasaya sürecek olan Tesla için büyük bir yıl olacağı anlamına geliyor. Musk, “Bu yıl yeni araç modellerini tanıtmayacağız. Bu hiç mantıklı olmaz ama yine de temkinli olacağız.” Ayrıca, yeni modellerin piyasaya sürülmesinin “ek ürünün artan karmaşıklığı üzerinde çok fazla dikkat ve kaynak gerektireceğini ve bu yıl aslında daha az aracın teslim edilmesine neden olacağını” açıkladı.

Musk, yılda yaklaşık 250.000 Cybertruck üretmeyi umduğunu, ancak tanıtılan bir dizi yeni teknoloji nedeniyle bu hedefin çeşitli engellerle karşı karşıya olduğunu söyledi. “Piller muhtemelen Cybertruck üretiminde sınırlayıcı faktör olmayacak”, bunun yerine “Müthiş teknolojiye sahip olmamıza rağmen Cybertruck’ı nasıl uygun fiyatlı hale getireceğimiz konusunda daha çok endişeleniyorum” dedi.