hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mercedes, Google ile işbirliği yapacak

  Mercedes, Google ile işbirliği yapacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Mercedes, kendi alanlarının en iyi isimleriyle çalışarak daha uzun ömürlü otomobiller geliştirmek istiyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mercedes-Benz, geçtiğimiz hafta düzenlenen özel bir etkinlikte Mercedes araçlarının geleceği hakkında bilgi verdi. Mercedes-Benz, dünya genelindeki büyük otomobil üreticilerinden biridir. Kalite, performans, tasarım ve teknoloji açısından ünlü olan Mercedes, genellikle rakiplerinden önde gelir. Birçok kişi ABD’de ilk otomobili Henry Ford’un yaptığına inanırken, aslında Mercedes-Benz’in kurucusu Karl Benz’in yaptığı da daha az bilinen bir gerçektir.

  Mercedes dünya genelinde pek çok ülkede en çok satılan araçlardan biri olmasına rağmen son zamanlarda pek çok sorunla gündeme gelmeye başlamıştı. Ancak şimdi, Mercedes’in açıklamalarını paylaşmasının ardından, şirketin mevcut olan sorunları çözebilecek bazı adımlarının olduğu anlaşılıyor.

  Nvidia ve Google ile birlikte Mercedes-Benz, araç sahibi ile ilişkisini sürdürebilecek gerçek bir akıllı araç yaratmaya hazırlanıyor ve bu, mevcut durumda insanlardan daha dostane bir yaklaşım alacaktır. Hatta otoritelere göre Mercedes’in bu hamlesi, aracınızla daha iyi bir ilişki kurmanızı sağlayacak ve uzun vadeli bir arkadaşlık haline dönüşebilecek bir araç vadediyor. Tabi bu düşünce bile başlı başına insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Nitekim birçok insan araçlarını bir nevi kendi dostları ve yol arkadaşları olarak görüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu kapsamda yapay zeka ve gelişmiş asistanlarla desteklenmiş bir aracın varlığı demek, insanların araçlarıyla olan bağının artması manasına gelecektir. Ancak bu bağın çok ileri düzeyde kurulması bu sefer de yeni araç satışlarının önüne geçebilir. Bakalım Mercedes, aradaki bu hassas dengeyi nasıl kuracak. Mercedes Google ile işbirliğine gidiyor!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow