hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meta reklam cezası aldı

  Meta reklam cezası aldı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  İrlanda veri koruma komisyonu tarafından verilen bu ceza ile birlikte şirket çok ciddi bir ödeme yapmak zorunda kalacak. ABD merkezli teknoloji devi yüz milyonlarca dolar ödeyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meta birçok defa reklamlar nedeniyle tartışmalara neden olmuştu. Özellikle Facebook ve Instagram platformlarında gösterilen reklamlar şirketi çok zor durumda bırakıyor. Yaşanan kural ihlalleri Avrupa Birliği tarafından da yakın gözlem altında.

  Avrupa Birliği tarafından Meta’ya 222 milyon dolarlık bir ceza verilmişti. Bu ceza toplamda 413 milyon dolar seviyesine kadar yükseldi. Avrupa Birliği genel veri koruma tüzüğü yürürlüğe girdikten hemen sonra şirket yakın takibe alınmıştı.

  Benzer gelişmeler İrlanda tarafından da yaşandı. Ortaya çıkan detaylara göre İrlanda veri koruma komisyonu şirkete ek cezalar çıkarıyor. Böylece Facebook ve Instagram reklamları nedeniyle şirket yüz milyonlarca dolar ceza ödemek zorunda kalacak.

  Yaşanan tüm bu gelişmeler nedeniyle yüksek bir ihtimalle Meta yeni bazı önlemler almaya başlayacak. Bu önlemler ile birlikte kullanıcı verilerinin daha büyük bir güvenlik içerisinde olacağı tahmin ediliyor. Yani en azından öyle olması gerektiği düşünülüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Merta reklam cezası önümüzdeki aylarda ödenmek zorunda. Bunun Meta için büyük bir anlam ifade ettiği ortada. Şirket zaten hisse senetlerinde bile ciddi sorunlar yaşıyordu. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow