hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meta, şifreli sohbetlere birkaç ortak özellik getiriyor

  Meta, şifreli sohbetlere birkaç ortak özellik getiriyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Artık temalar seçebilir, grup konuşmaları için profiller ayarlayabilir ve tepkilerin yanı sıra özel emoji kullanabilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Etkin durum ve web bağlantısı ön izlemeleri artık daha güvenli modda çalışacak. Şifreli sohbetleri de kullanma olasılığınız daha yüksek olacak. Meta, gerekli şifrelemeyi Facebook Messenger için varsayılan hale getiren testleri genişletiyor.

  Şirket, bazı konuşma dizilerindeki değişiklikleri “önümüzdeki birkaç ay içinde” göreceksiniz diyor. Testin bir parçasıysanız, ilgili bir mesaj dizisinde bir bildirim almanız mümkün. Tüm sosyal medya platformlarındaki gibi Meta da şimdi güvenliği arttıracak özellikler ekliyor.

  Meta, geçen Ağustos ayında varsayılan şifrelemeyi test etmeye başladı. O zamanlar Facebook Messenger yükseltmesini 2023’te piyasaya sürmeyi umduğunu söylüyordu. Sosyal medya şirketi güncellenmiş bir zaman çizelgesi sağlamadı, ancak özellik genişletme Meta’yı bu hedefe önemli ölçüde yaklaştırıyor.

  Şifrelenmemiş sohbetlerle çok daha fazla eşitlik olacak. Encrypted Messenger, 2022’nin başında bazı özellikleri yakaladı, ancak yine de güvenlik açısından gerideydi. ABD, İngiltere ve başka yerlerdeki yetkililer uçtan uca şifreleme özelliğinin yetersizliğini eleştirdi. Eski ABD Başsavcısı Bill Barr gibi politikacılar, Meta’yı “arka kapılar” oluşturarak şifrelemeyi zayıflatmaya çağırdılar. Yine de Meta geri adım atmayı reddetti ve şirketin ürünlerinde gizliliği desteklemeye kararlı olduğu açık denebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow