hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meta şimdi ofise dönüş talep ediyor

  Meta şimdi ofise dönüş talep ediyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Meta çalışanları ofise geri döndürmek için uzun süredir devam eden girişimlere sahip. Facebook sahibi, ofise atanan personelin 5 Eylül’den itibaren haftada en az üç gün yüz yüze çalışmaya dönmesini gerektireceğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meta, yalnızca uzakta olan kişilerin uzaktan çalışma sistemine devam edebileceğini söylüyor.

  Bir sözcü yaptığı açıklamada, şirketin “dağıtılmış çalışma sisteminde kararlı” olduğunu ve insanların hem ofiste hem de evden çalışırken “anlamlı bir etki” yaratabileceğini söyledi.

  Temsilciye göre bu, personelin ellerinden gelenin en iyisini yapmasına yardımcı olan işbirliği ve çalışma kültürünü iyileştirme çabasının bir parçası. Bu, daha önce duyurulan ve büyük ölçekli işten çıkarmalarla birlikte gelen hibrit stratejinin bir parçası. Meta, 2023 ‘ü “verimlilik yılı” olarak görüyor ve maksimum üretkenlik için bazı yüz yüze ekip çalışmasının gerekli olduğuna inanıyor.

  Şirket, COVID-19 salgınının yakın zamanda sona erme ihtimalinin düşük olduğunun anlaşılmasıyla Mayıs 2020’de resmi bir uzaktan çalışma politikası başlattı. 2021’de ofisleri yeniden açmayı umarken, COVID-19 yayıldıkça ve yeni virüs varyantları ortaya çıktıkça bu zaman çizelgesini defalarca geri itti. 2022’nin başlarında, sözleşmeli çalışanlar, Meta’nın ofise dönme gerekliliklerini protesto etti. Ancak bunlara rağmen ofise dönüş artık zorunlu.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow