Microsoft Defender tüm kişisel cihazlarda kullanılabilecek

Microsoft Defender tüm kişisel cihazlarda kullanılabilecek

Microsoft Defender tüm kişisel cihazlarda kullanılabilecek

Yeni Defender, Microsoft 365 abonelerine, kullanmakta olduğunuz mevcut kötü amaçlı yazılımları ve kimlik avı güvenlik önlemlerini destekleyen çevrimiçi bir araç sunacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Windows’un kötü amaçlı yazılımdan koruma önlemlerini Android, iOS ve macOS’a kadar genişletecek. Ayrıca güvenlik uyarılarının yanı sıra çözümler ve ipuçları da alacaksınız. Tüm ailenin güvenliğini merkezi bir gösterge panosundan yönetebilir ve halihazırda kullandığınız antivirüs sistemlerini (üçüncü taraf yazılımlar dahil) görüntüleyebilirsiniz.

Microsoft, iOS ve Windows’ta yeni kötü amaçlı yazılım korumalarının mevcut olmadığı konusunda uyardı. Tavsiye yalnızca Mac’lerde ve Windows sistemlerinde mevcut olacak.

Bireyler için Defender, çoğu ülkede Microsoft 365 Bireysel ve Aile planlarına dahil. ABD’de Kişisel bir hesap için fiyatlar yıllık 70 dolardan başlayacak. Şirket, bunun çabalarının “sadece başlangıcı” olduğunu ve kimlik hırsızlığı koruması ve güvenli bağlantılar gibi özellikleri sunmayı planladığını söyledi.

Bu özellik diğer tüm savunmaların yerini almayacak. Özellikle dolandırıcılık ve şirketin aracının şu anda kapsamadığı diğer dijital suçlar için hala tetikte olmak isteyebilirsiniz. Yine de yararlı bir ek olabilir ve zaten Microsoft 365 kullanıyorsanız kolay bir seçim olacaktır. Şirket yeni güvenlik özellikleri ile kullanıcılarına yeni deneyimler sunacak.