Microsoft Surface tablet satış rakamları – 2015

Microsoft Surface tablet satış rakamları – 2015

Microsoft’un tablet ailesi Surface satış rakamları ile karşımızda. Windows işletim sistemli tabletleri kaç kişi tercih etmiş? Rakamlar haberimizde.

Finansal tabloların açıklanmasıyla teknoloji şirketlerinin pazar payları ve satış rakamları yayınlanmaya başladı. 2015 yılının son çeyreğine ait rakamlar ürünlerin başarısını gözler önüne seriyor. Bu sefer Microsoft Surface tablet ailesi karşımızda.


Microsoft, 2015 yılı boyunca toplamda 6 milyon Surface tablet satışı gerçekleştirmiş. Bu satış rakamının yaklaşık 2.5 milyonu 2015 yılının son çeyreğine ait. Yani neredeyse yarısı yılın 3 aylık döneminde satılmış. Yeni Surface Pro 4 ve Surface Book cihazların bu rakamda etkisi büyük. Microsoft Surface tablet satış rakamları dolaylı olarak Windows 10 işletim sistemi hakkında da fikir veriyor. İşletim sistemi tarafında Windows 8’de yaşanan sıkıntıların olmadığı görülebiliyor.


Rakamlar Microsoft için sevindirici çünkü 2015 yılı geneli itibariyle tablet bilgisayar sektörü için gerileme yaşanan bir yıl oldu. Firmanın bu başarıyı önümüzdeki aylarda Surface Phone isimli bir akıllı telefon ile devam ettirmesi bekleniyor. Diğer yandan tablet pazarının lideri hala açık ara farkla Apple görünüyor. Surface tabletlerin büyük ekranına rakip olarak gösterilebilecek iPad Pro, 12.9 inç ekranıyla yaklaşık 16.1 milyon satış rakamına ulaştı. Surface ailesine önümüzdeki dönemde yeni ürünler eklenecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS