hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Microsoft Teams nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

  Microsoft Teams nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır
  expand

  Microsoft, Teams uygulamasının tüm gün ücretsiz görüşme özelliğini getirmesinin ardından Microsoft Teams nedir, ne işe yarar, nasıl kullanır? Soruları aratıldı. Microsoft'un yaygın olarak kullanılan ve işletmelerde çalışanların iletişimini sağladığı Teams uygulaması ile ilgili detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs kapsamında yaygınlaşan evden çalışma süreciyle birlikte bazı programlar etkin olarak kullanılmaya başladı. Pandemi sürecinde popülerliği artan uygulamalardan biri de Microsoft'un yaygın olarak kullanılan ve işletmelerde çalışanların iletişimini sağladığı Teams uygulaması. Uygulamaya ihtiyacın artması sonrasında gün boyu ücretsiz konferans özelliği getirdi. Böylece Teams kullanıcıları, aile ya da arkadaşlarını Teams uygulamasına, video konferansa davet edebilecekler.

  Microsoft Teams nedir, ne işe yarar?

  Microsoft Teams iş yeri sohbeti, toplantılar, notlar ve eklentileri birleştiren bir platformdur. Hizmet, Microsoft Office ve Skype dahil olmak üzere şirketin Office 365 abonelik büro verimlilik paketiyle ve Microsoft dışı ürünlerle entegre olabilen özellikler eklentileri ile entegre oldu.

  Microsoft Teams nasıl indirilir, kurulur?

  Microsoft Teams’i masaüstü bilgisayarınızda veya web’de, iOS veya Android cihazınızda, tablette veya dizüstü cihazınızda kullanabilirsiniz. Teams uygulamasını indirmek için https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-teams/download-app#desktopAppDownloadregion adresine erişim sağlayın ve kurulum dosyasını çalıştırınız.Kurulum otomatik olarak yapılacak ve bilgisayarınızın masaüstüne Teams ikonu eklenecektir. Mail ve belirlediğiniz şifre ile Microsoft Teams’e erişim sağlayabilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Microsoft Teams nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır

  Microsoft Teams nasıl kullanır?

  Kullanıcılar, bir Microsoft hesabı veya Teams uygulaması gerekmeden Microsoft Teams'de sanal bir görüşmeye katılabilir. Microsoft Teams'deki bir toplantı sahibi, kişileri doğrudan bir web tarayıcısından erişilebilen bir bağlantı aracılığıyla davet edebilir. Bir görüşme başlatmak için ise Microsoft hesabınızın olması gerekiyor. Giriş yapıp bir görüşme başlattıktan sonra görüşmeye katılmasını istediğiniz kişilere davet bağlantısı gönderebilirsiniz. Microsoft ayrıca Teams'i 250 kişiye kadar bir grupla aynı anda iletişim kurmaya başlayacak şekilde güncelliyor. Uygulama aynı zamanda telefon ve bilgisayar arasındaki mevcut sohbetlerin sorunsuz bir şekilde senkronize edilmesini sağlıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow