Mobil pazarlama liderleri İstanbul'da buluşuyor

Mobil pazarlama liderleri İstanbul'da buluşuyor

Dört kıtada gerçekleştirilen ve Londra, Singapur, New York ve Brezilya gibi önemli şehirlerde uzmanları bir araya getiren Mobile Marketing Forum serisi, 1 Kasım'da İstanbul’da gerçekleştirilecek. Swiss Otel İstanbul’da düzenlenecek olan MMA Forum İstanbul, dünyanın farklı yerlerinden ve Türkiye’den önemli konuşmacıları bir araya getirecek.

Türkiye’den büyük markaların sponsor olarak yer alacağı etkinliğin ana teması, bu sene “Life is Mobile” olarak belirlendi. Türkiye’de üçüncü kez gerçekleştirilecek olan MMA Forum’da katılımcılar, mobil pazardaki son gelişmeleri ve dünya çapında ün kazanmış projeleri dinleme fırsatı bulacaklar. 


Mobilin duayenleri, mobil reklamcılığın gelişimi ve değişimini konuşacak


“Life is Mobile” temasıyla günlük hayatımızda mobilin yeri ve mobilin tüketici davranışları, reklamcılık ve marka alanlarındaki rolünü mobilin duayenleri ele alacak. Sunuculuğunu Ceyda Düvenci’nin üstlendiği  MMA Forum İstanbul’da konuşmacı ve panelist olarak önemli isimler yer alacak.


Öğleden sonra yapılacak olan "Content is King" oturumunda  Doğan TV Dijital Reklam ve Satış’tan sorumlu Grup Başkan Yardımcısı Haymi Behar, dijital mecralardaki içeriklerin mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlarken pazarlamaya nasıl bir güç kattığından bahsedecek.


Yine öğleden sonra Türkiye’de ilk defa en büyük dört lokal networkün sağladığı veriler kullanılarak, Nielsen işbirliğiyle hazırlanan Mobil Display Reklam Harcama araştırmasının ilk 6 ay raporunu paylaşılacak.


Araştırmada mobil reklamlarda hangi kanalların tercih edildiği, gösterimler ile harcamaların karşılaştırılması, hangi reklam tiplerinin öne çıktığı, sektörel dağılımlar, kreatif tiplerine göre harcama dağılımları gibi pek çok data gerçek verilere dayandırılarak inceleniyor ve sektörün geleceğine yön verebilecek analizler yapılabiliyor.


MMA (Mobile Marketing Association) nedir?


MMA, mobil pazarlama, reklam ve ilgili teknolojiler konusundaki ilerlemelere liderlik etmek için kurulmuş, kar amacı gütmeyen ilk küresel ticaret birliğidir.


Amerika Birleşik Devletleri merkezli MMA’nın Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika, ve Asya Pasifik şubeleri bulunmakta olup, MMA Türkiye, Kasım 2009′da kurulmuştur.


MMA, pazar gelişiminin önündeki engelleri kaldırmayı, mobilleşmeyle ilgili basın ilkeleri konusunda rehber oluşturmayı, sürdürülebilir büyüme için uygulamaları belirleyemeyi ve mobil kanalların kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlar ve bu misyonu hayata geçirmek için bulunduğu bölgede ilgili kurum, marka ve girişimcileri bilinçlendirmek, yönlendirmek, eğitimlerle desteklemek, seminerler ve organizasyonlarla gündemi ve gelişmeleri takip etmelerini sağlamak, çeşitli araştırmalarla mobilin pazardaki gerçek yerini ve marka algısına katkılarını  göstermek  gibi hizmetler sunar.


MMA ayrıca her sene İstanbul dahil dünyanın çeşitli şehirlerinde düzenlenen Forum etkinlikleriyle pazardaki oyuncuları bir araya getirip mobilin nerede olduğu ve nereye gittiği konusundaki vizyonunu paylaşırken, The Smarties ödülleriyle başarılı mobil projeleri ödüllendirmeye çalışır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS