2018’in en iyi giriş segment akıllı telefonları

Günümüzde giriş segmenti modellere ilgi hayli artmış durumda. Peki 2018’e damga vuran giriş segmentindeki modeller hangileriydi? Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık giriş segmentindeki akıllı telefon modellerinin bile hayli güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Birkaç sene öncesinde çıkan giriş segmentindeki modeller, hem güçsüz, hem de tasarım açısından pek şık değildi. Fakat bu durum, günümüz akıllı telefon modelleriyle değişti.Artık giriş segmentindeki modellerde bile çentikli tasarım çizgisine sahip şık modellerle karşılaşabiliyoruz.

Son dönemde teknoloji bazlı gelişmeler, akıllı telefonların maliyetini ve satış fiyatını yukarı çekti. Tam bu dönemde ülkemizdeki döviz kurları da artınca, orta segment bir telefonun fiyatı bile 3.000TL’yi geçti. Hal böyle olunca giriş segmentindeki modellere olan ilgi de arttı. Ülkemizde satılan giriş segmenti telefonlara baktığımızda fiyat skalasının 800TL dolaylarından başlayıp, 2000TL’ye kadar çıktığını görüyoruz.

Peki bu skaladaki en iyi seçenekler hangileri? Bu yazımızda 2018’in en iyi giriş segment akıllı telefonları için hazırladığımız listeyi sizlerle paylaşacağız. 2018’in en iyi giriş segment akıllı telefonları listesini hazırlarken, genel olarak fiyat, performans ve tasarım çizgisini ön planda tuttuk.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2018’in en iyi giriş segment akıllı telefonları listesi ile başbaşa bırakalım.

Xiaomi Mi A2 Lite
Motorola One (P30 Play)

Listemizdeki bir başka model ise Motorola One. Motorola One isminden de anlaşılabileceği üzere Android One kapsamında bir cihaz. Dolayısıyla güncellemeler konusunda öncelikli modellerden biri.

Çentikli ve şık tasarımıyla dikkat çeken Motorola One’da çift ana kamera modülü kullanıyor. Bu cihazın henüz ülkemizde satışa sunulmadığını da hatırlatalım.

Nokia 3.1

Orta ve giriş segmentin en popüler markalarından birisi de Nokia. HMD Global tarafından satın alınan Nokia, agresif fiyat politikası sayesinde kısa sürede önemli bir kullanıcı kitlesine erişti.

Orta segmenttin yanı sıra Nokia 2 ve Nokia 3 serisiyle giriş segmentine de hitap eden Finli üreticinin Nokia 3.1 modeli de hayli popüler. Nokia 3.1 henüz ülkemizde satışa sunulmuş değil. Fakat Nokia 3’ün fiyatı yaklaşık olarak 1000TL.

Samsung Galaxy J6+
Samsung’un giriş segmentindeki en iddialı modeli olan Galaxy J6+, çift ana kamerası ve fiyatıyla dikkat çekiyor. Hali hazırda ülkemizde de satılan J6+’ın fiyatı 1300TL ile 1600TL arasında değişiyor.
LG Q7

Teknik özellikleri bakımından giriş segmentine hitap eden modellerden birisi de LG Q7. Şık tasarımı ve güçlü yapısıyla dikkat çeken Q7 ülkemizde satılmıyor.

Fakat dilerseniz Q7 yerine bu cihazla hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Q7 Plus’a göz atabilirsiniz. Tabi ödemeniz gereken ücret de biraz daha artacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS