2018’in en iyi orta segment telefonları

Üst segment modellerin fiyat bazında yüksekten uçması kullanıcıları orta segment modellere yönlendirdi. İşte 2018’in en iyi orta segment akıllı telefonları.Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi en çok da akıllı telefon sektöründeki rekabeti de arttırdı. Üreticilerin, yenilikçi adımlar atmaları doğal olarak etiket fiyatlarına da yansıdı. Sadece LCD ekrandan OLED ekrana geçiş süreci bile maliyetin ve doğal olarak da son kullanıcı fiyatının artmasına zemin hazırladı.

Özellikle üst segment modellerin fiyatlarının bir anda zirve yapması, kullanıcıları daha makul fiyatlı, orta segment modellere yönlendirdi. Peki 2018’in en iyi orta segment akıllı telefonları hangileri?

Bu yazımızda 2018’in en iyi orta segment akıllı telefonları listesini sizlerle paylaşacağız. Bu listeyi hazırlarken kullanıcıların Google üzerinde yaptıkları aramalar, telefonların fiyat performans oranı ve tasarımı gibi nicelikleri göz önünde bulundurduk.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2018’in en iyi orta segment akıllı telefonları ile başbaşa bırakalım.

Xiaomi Mi A2
Honor Play

Honor, Huawei’nin yan kuruluşu olmasına karşın oldukça geniş bir müşteri kitlesine sahip. Hatta pek çok pazarda Honor’un Huawei’den fazla sattığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Bu durumun temel nedeni ise Honor’un, Huawei modelleri ile aynı teknik özelliklere sahip olmasına karşın, çok daha düşük etiket fiyatlarından kullanıcıya sunulması.

Elbette bu noktada kullanılan malzeme bazında değişkenlikler olabilir. Fakat benim için önemli olan güç ve performans diyorsanız, Honor logosu taşıyan orta segment modelleri es geçmemenizi tavsiye ederiz.

2018’de satışa sunulan Honor Play de bunlardan biri. Yenilikçi soğutma sistemi sayesinde üst segmente yakın bir performans sunan Honor Play, ülkemizde de 2500TL civarı fiyatlardan satılmakta.

Nokia 8.1

HMD Global bünyesine katıldıktan sonra adeta küllerinden doğan Nokia, kısa sürede önemli bir müşteri kitlesine erişmeyi başardı. Genel itibariyle agresif bir fiyat politikası sergileyen Finli üretici, orta segmentte önemli bir pazar payına erişti.

2018’deki en iyi orta segment modellerden birisi de Nokia 8.1 oldu. Yakında ülkemizde de satışa sunulması beklenen model, teknik özellikleriyle üst segment modellere kafa tutuyor.

Samsung Galaxy A9 (2018)
Samsung’un orta segmente hitap eden modellerinden biri olan Galaxy A9, 4 ana kamerasıyla dikkat çekiyor. 4 ana kameraya sahip olması ve teknik özellikler bakımından da üst segment modellerle yarışabilecek güçte olması A9’un fiyatını da yukarılara çekmiş durumda.

Hali hazırda satışta olan 4 kameralı tek model unvanını koruyan Galaxy A9 ülkemizde 3700TL’den başlayan fiyatlarla raflardaki yerini almış durumda.
LG G7 One

LG G7 One henüz ülkemizde satışa sunulmamış olsa da 2018’in en çok dikkat çeken modellerinden biri olmayı başardı. Geçtiğimiz senenin üst segment yonga seti Snapdragon 835 ile gelen G7 One, tasarım ve teknik özellikleriyle dikkat çeken bir model. Geçtiğimiz Ağustos ayında tanıtılan model, önümüzdeki günlerde ülkemizde de satışa sunulabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS