hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çocuğunuzun güvenliğinden her an haberdar olmak ister misiniz?

  Çocuğunuzun güvenliğinden her an haberdar olmak ister misiniz
  expand

  Çocuklarınızın güvenliği her şeyden önemliyse akıllı ebeveyn kontrol uygulaması olan Bosco'yla tanışabilirsiniz. Bosco, gerçek zamanlı olarak çocuklarınızı nerede olduğu ve güvende olup olmadığı bilgilerine erişmenizi sağlıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Endüstri devrimi 4.0 ile birlikte yeni teknolojiler çok daha ulaşılabilir hale geldi. Bu ilerleme, iletişimde özgürlük sağlarken zararlı içeriklerin de dünya çapında ulaşılabilirliğini kolaylaştırdı. Özellikle siber dünyadaki riskler konusunda sağlıklı tespitler yapamayan çocukları tehdit eden zararlı içerikler ebeveynlerin en çok kaygı duyduğu konuların başında geliyor.

  Bosco App, ebeveynler için çocuklarından gerçek zamanlı olarak haberdar olmalarını sağlıyor. Uygulama, çocukların mahremiyetine ve özgürlüğüne zarar vermeden, aileyi bilgilendirme iddiasında. Uygulama, makine öğrenmesi yöntemiyle geliştiriliyor ve psikolojik araştırmalarla destekleniyor. 

  Çevrimiçi olan çocukların aktivitelerini, herhangi bir tehdit altında olup olmadıklarını, sosyal ağlar vasıtasıyla gelebilecek zararlı içerikleri veya arkadaşlık isteklerini ve daha birçok kaygı yaratabilecek durumu ebeveynlere anında bildiriyor. 

  Uygulama vasıtasıyla çocuğunuzunu akıllı cihazıyla sizin akıllı cihazınız arasında kurulacak bağ ile günlük rutini tanımlayıp, bu programa uygun hareket edip etmediğini, gerçek zamanlı olarak nerede bulunduğunu size söylüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uygulamanın Türkçe versiyonu da artık kullanılabiliyor

  Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı'nın 2015 raporuna göre, Türkiye'de siber zorbalık oldukça erken yaşlarda çocukların karşısına çıkıyor ve ciddi ergenlik depresyonlarına sebep olabiliyor. Son araştırmalara göre Türkiye'deki çocukların %30'u siber yollarla oluşan bu zorbalığa maruz kalıyor. 

  Uygulama 3 temel noktayla ebeveynlerin çocuklarının güvenliğinden emin olmasını sağlayacağı iddiasında:

  • Mod belirleme: Çocuğunuzun yaptığı aramalardaki ses tonundan depresif, sinirli veya stresli olup olmadığını belirleyip bunu size anında bildiriyor.
  • Lokasyon takibi: Yer belirleme özelliği sayesinde çocuğunuzun, tanımladığınız güvenli alanların veya günlük rutinini dışına çıktığında bunu size rapor ediyor.
  • Görsel analizi: Çocuğunu kullandığı cihazdaki görselleri tarayarak sorun oluşturabilecek bir veri elde ettiğinde bunu sizinle paylaşıyor.

  Bosco'nun kurucusu Enon Landenberg'e göre bu uygulama sayesinde ebeveynler artık karmaşık kontrol yöntemleri uygulamak veya çocuklarından gizlice onların mesajlarını, sosyal ağ hesaplarını kurcalamak zorunda kalmayacak.

  Uygulama şu anda Türkçe dahil 8 dilde destekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow