hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  eFootball 2023, Konami’nin yüzünü güldürdü

  eFootball 2023, Konami’nin yüzünü güldürdü
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  eFootball serisinin popülerliği, FIFA’nın da PES’in altın çağının da çok gerisinde olsa da serinin son oyunu olan eFootball 2023, Konami’nin yüzünü güldürmüş gibi görünüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konami, dün yaptığı paylaşımla, oyunun bugüne kadarki indirme sayısının 600 milyona ulaştığını duyurdu. eFootball 2023’ün özellikle ilk çıktığı dönemde Steam gibi platformlarda ne kadar kötü yorumlar aldığını düşünecek olursa bu hiç de fena bir rakam değil.

  Bu önemli kilometre taşına ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşayan Konami, bu sevincini oyun severlerle paylaşmak için 30 Mart’a kadar ücretsiz eFootball coinleri dağıtacak.

  İndirme rakamları elbette önemli ama özellikle ücretsiz oyunlarda indirme rakamlarının yanıltıcı olabileceğini unutmamak gerekiyor. Bu tarz oyunlarda, oyunu indirenlerden kaçının bu oyunu uzun süre oynadığı sorusu da büyük önem taşıyor. FIFA’ya alternatif olarak eFootball’a bir şans vermek için bu oyunu indiren bazı oyuncuların, kısa süre denedikten sonra bu oyundan vazgeçmiş olma ihtimali de bulunuyor.

  eFootball’un Steam gibi platformlarda en çok oynananlar arasına girmesi, başarısını ispatlaması açısından daha somut bir gösterge olacaktır. İndirme rakamları için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Ancak yine de 600 milyon indirmeye ulaşmış olması, en azından oyunun hala ilgi çektiğini göstermesi açısından önemli.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow