Galaxy A8 Star ile çekilmiş fotoğrafta hile yaptı

Galaxy A8 Star ile çekilmiş fotoğrafta hile yaptı

Samsung bomba gibi bir suçlama ile gündemde. Samsung’un Galaxy A8 Star ile çekildi diye resmi sitesinde yayınladığı görselin DSLR kamera ile çekildiği ortaya çıktı. Bu olayın tüm detayları haberimizde.

Telefonların kameralarını öne çıkarmak için her firma o model ile çekilmiş fotoğraflar yayınlıyor. Apple‘ın, iPhone’ların önüne oldukça pahalı lensler taktığına, Huawei‘nin ise DLSR kamera ile çekilmiş fotoğrafları kendi telefonu ile çekilmiş gibi göstererek hilelere başvurduğuna şahit olmuştuk.

Şimdi de bu hileye Samsung başvurdu. Samsung’un sitesinde Galaxy A8 Star sayfasında yer alan bir fotoğraf gündeme bomba gibi düştü. A8 Star’ın kamerasının portre modunu ön plana çıkarmak için kullanılan bu görselin DSLR kamera ile çekildiği ortaya çıktı.

Stock fotoğraf sitesi Getty‘den alınan bu fotoğrafın üzerinde oynamalar yapılarak yayınlandığı söyleniyor. Fotoğraf sanatçısı ve fotoğrafın sahibi Dunja Djudjic, Samsung’un bu fotoğrafı Getty üzerinden alındığını söylüyor. Şimdilik bu iddialara Samsung cephesinin sessiz kalması, iddiaları bir nevi doğruluyor.

16 Megapiksel + 24 Megapiksel çözünürlüğünde çift arka kamerası ile oldukça güzel fotoğraflar çekebilecek olan A8 Star için neden böyle bir yola başvurulduğu henüz bilinmiyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS