hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Instagram yeni bir gelişmeyi duyurdu

  Instagram yeni bir gelişmeyi duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Yakında Instagram geçmişte daha önce görmediğiniz yerlerde reklamlar görebilirsiniz. Meta’ya ait uygulama, işletmelere keşfedilmeleri için daha fazla yol sağlamayı amaçlayan birkaç yeni reklam yerleşimini test etmeye başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu deneysel yerleşimlerden biri, reklamları arama sonuçlarına yerleştirecek. Uygulamada belirli bir terimi aradığınızda gerçek sonuçlardan herhangi birine dokunduğunuzda reklamlar da karşınıza çıkacak. Instagram duyurusunda, reklam yerleşimini önümüzdeki aylarda küresel olarak sunmayı planladığını söyledi.

  Ayrıca uygulama, işletmelere gelecekteki etkinlikleri veya lansmanları size hatırlatma veya bilgilendirme gücü verecek bir formatı test etmek için belirli markalarla işbirliği yapıyor. Belirli bir etkinlik için uygulamanın “hatırlatıcı reklamlarını” etkinleştirdiğinizde, etkinlik başlamadan bir gün önce, 15 dakika önce ve etkinlik başladığında Instagram’dan bildirim alacaksınız. Bu hatırlatıcılar, diğer herhangi bir Instagram bildirimi gibi görünecek ve kilit ekranınızda karşınıza çıkacak.

  Reklamlar Meta’nın can damarı ve şirketin üç aylık gelirinin ilk kez azaldığı bir yılın ardından reklamlardan para kazanmanın yeni yollarının tanıtılması hiç de şaşırtıcı değil. Örneğin, 2022’nin dördüncü çeyreği için şirket, 2021’in aynı çeyreğine göre 32,64 milyar dolardan 31,25 milyar dolara düşüş bildirdi. Yıllık reklam geliri de 2021’deki 114,93 milyar dolardan düştü. 2022’de 113,64 milyar dolara. Meta, son aylarda kemer sıkıyor ve Kasım ayında ilk toplu işten çıkarmalarda 11.000’den fazla işçinin işten çıkarılmasına izin verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow