Müzik uygulaması üzerinde çalışıyor

Müzik uygulaması üzerinde çalışıyor

Müzik uygulaması üzerinde çalışıyor

Muhtemelen Duolingo uygulamasını yeni bir dil öğrenmek istediğinizde kullanabileceğiniz bir uygulama olarak biliyorsunuzdur. Ancak uygulama şimdi yeni bir kapsam alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Duolingo şimdi insanların müzik hakkında bilgi edinmek istediklerinde tercih edecekleri bir numaralı uygulama olmayı hedefliyor. Şirketin açtığı bir iş ilanına göre şu anda kendi müzik geliştirme ekibi mevcut.

İş ilanı, “hem öğrenme bilimi araştırmasının teorik bilgilerini hem de uygulamalı öğretim deneyimini birleştiren bir müzik eğitimi uzmanı” arıyor. İşi kim alırsa alsın, uygulamanın “bilim öğrenme konusunda sağlam temellere sahip olduğundan” emin olmaktan sorumlu olacak.

Duolingo’nun meşhur “yaparak öğrenme” etkinliklerinin bu sefer müzik sektörüne aktarılması bekleniyr. Uygulama henüz geliştirilme aşamasında çok başlarda ancak şirket bu yıl içinde piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Duolingo’nun Müzik uygulaması çıkarsa ve çıktığında, çocuklara okuma yazma öğreten ABC uygulamasını içeren, şirketin büyüyen öğrenme uygulamaları listesine katılacak. Ayrıca, dil sertifikası için bir İngilizce Testi uygulaması ve insanların çarpma, bölme, kesirler, geometri ve ölçümleri öğrenmelerine yardımcı olmak için renkli animasyonlar ve etkileşimli alıştırmalar kullanan bir Matematik uygulaması da var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

TechCrunch’ın belirttiği gibi, şirket büyük olasılıkla gelecekte hayatta kalmasını ve gelir artışını sağlamak için çeşitlendiriyor. Ve planı şu ana kadar işe yarıyor gibi görünüyor. Daha fazla özellik ve geliştirme yakında eklenebilir.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber