hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Niche Mixes ile kullanıcılara daha fazla kontrol sağlayacak

  Niche Mixes ile kullanıcılara daha fazla kontrol sağlayacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Spotify bir dizi kişiselleştirilmiş çalma listesi sunuyor. Şirket şimdi kullanıcılara bu mikslerin oluşturulması üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Platformun 2021’de piyasaya sürdüğü çalma listelerini temel alan Spotify bugün, şirketin tüm kişiselleştirilmiş çalma listelerini “eğlenceli bir şekilde” birleştirdiğini söylediği bir özellik olan Niche Mixes’i tanıttı.

  Kısacası, artık Spotify’dan neredeyse her ruh hali veya tür için algoritmik olarak oluşturulmuş bir karışım oluşturmasını isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için Spotify’ın arama çubuğuna gidin ve uygulamanın sizin için müzik yapmasını istediğiniz etkinliği yazın ve sonuna “mix” ekleyin.

  İstediğiniz kadar yaratıcı davranabilirsiniz, platform dilediğinizi hazırlayacak. Bununla birlikte, bazen şirketin istediğiniz karışım için tam bir eşleşme üretmediği durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Ancak özellik zamanla daha da fazla geliştirilecek.

  Şirketin diğer kişiselleştirilmiş mix’lerinde olduğu gibi, her çalma listesinin daha önce duymamış olabileceğiniz parçaların yanı sıra tanıdık şarkıların bir karışımını içermesini bekleyebilirsiniz. Niş karışımlar, günümüzde İngilizce arama yapan ücretsiz ve Premium kullanıcılara sunulmakta.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şirket son dönemlerde en çok kullanılan müzik dinleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. İsveçli şirket en popüler müzik uygulaması olmasına rağmen YouTube Music ve Apple Music gibi rakipleri de mevcut. Bu sebeple şirketin fark yaratmak için farklı uygulamalar sunduğunu görebiliriz. Yakında özellik gerekli güncellemeleri de alacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow