TikTok yeniliklerini duyurdu

TikTok yeniliklerini duyurdu

TikTok yeniliklerini duyurdu

Şubat ayında TikTok, Sizin İçin akışınızda karşınıza çıkan önerileri sıfırlamanın bir yolunu sağlayacak bir özelliği test ettiğini açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şimdi, ByteDance’ın sahibi olduğu uygulama bu “yenileme” seçeneğini tüm kullanıcılara sunuyor, böylece artık alakalı gelmeyen video tavsiyelerinden kurtulabilirsiniz. Etkinleştirirseniz, Sizin İçin akışı, bir hesap için yeni kaydolmuşsunuz gibi görünecek ve TikTok’un algoritması, uygulamadaki yeni etkileşimlerinize dayalı olarak içeriği ortaya çıkarmaya başlayacak.

Akışınızı sıfırlamak için TikTok’un Ayarlar ve Gizlilik menüsüne gidin, ardından İçerik tercihlerini bulana kadar aşağı kaydırın. Orada, “Sizin İçin akışını yenileyin” yazan yeni bir seçenek bulacaksınız. Böylece akışınızı dilediğiniz gibi şekillendirebileceksiniz.

Uygulama, yeni “yenileme” özelliğine ek olarak, zararlı olabilecek tekrar eden içerik kalıplarını azaltma çabalarını da güncelledi. Uygulama bunu bir süredir yapıyordu ancak şimdi bu kapsamda çalışmalarını arttırdılar. Örnek verecek olursak artık üzüntü veya aşırı diyet ve egzersiz içeren videolar kısıtlanacak.

Uygulamanın sistemleri bu tür temalarda bir tekrar tespit ederse sınırlama getirecek. Bu şekilde istemediğiniz içeriklerle karşılaşmanız da engellenecek. Tüm bu yenilikler, TikTok’un araştırma konusu olan ve uygulamanın yasaklanması gerekip gerekmediğine dair tartışmaların merkezinde yer alan algoritmasını geliştirmek için sunduğu en son güncellemeler olarak gelecek. Şirket deneyimi geliştirmek için daha fazla içerik sunacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber