hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Moto G53 küresel pazarda satışa çıkacak

  Moto G53 küresel pazarda satışa çıkacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Motorola yakın zamanda Çin’de Moto G53 olarak adlandırılan ekonomik bir akıllı telefon piyasaya sürdü. Şirket genellikle asya pazarında çalışmalarına devam ederken şimdi aynı isme ancak farklı özelliklere ve tasarıma sahip cep telefonunun yakında küresel pazarda da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Moto G53 kısa bir süre önce BIS Hindistan, FCC ve TDRA dahil olmak üzere çeşitli sertifika sitelerinde görüldü. Şimdi ise cihaz küresel pazarda satışa sunulması için gereken GCF sertifika listesinde görüldü. Bunun anlamı da firmanın cihazı küresel pazarda satışa sunmaya hazırlanıyor

  XT2335-1 model numarasına sahip bir Motorola akıllı telefon, GCF (Global Sertifikasyon Forumu) web sitesinde tespit edildi. Önceki listelere göre, bu model numarası Moto G53’ün global versiyonu ile ilişkilendirilmiş durumda.

  Listede cihazın herhangi bir özellik bilgisi yer almıyor, ancak cihazın yakın zamanda piyasaya çıkacağını gösteriyor. Firmadan ise resmi bir açıklamanın yapılmadığını belirtmekte fayda var.

  Küresel pazarda satışa çıkacak Moto G53 , hem teknik özellikler hem de tasarım açısından Çinli muadilinden çok uzak. Çin versiyonunda görülen Snapdragon 480+ yongası yerine yeni bir Snapdragon 4 Gen 1 SoC ile gelebilir. Telefon, özçekimler ve görüntülü aramalar için 16 MP kameraya sahip olabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Daha iyi bir ekrana sahip olduğu bildiriliyor. Akıllı telefon, FHD+ çözünürlük ve 90 Hz yenileme hızı üreten 6,6 inç OLED panele sahip olabilir. Çinli model, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inçlik bir LCD panele sahip. Telefonun 50MP ana sensörle üçlü arka kamera konfigürasyonunu paketlediğine inanılıyor. 8MP ikincil sensör ve 2MP yardımcı sensör ile eşleştirilebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow