Musk oldukça sert bir tepki gördü

Musk oldukça sert bir tepki gördü

SpaceX ve Tesla şirketlerinin yöneticisi olan Elon Musk küfür yedi. Neredeyse her zaman yaptığı paylaşımlarla kendisinden bahsettiren Musk, genellikle fazla sert tepki görmezdi.

Muhtemelen bundan güç aldı ve böyle devam edeceğini düşündüğü. Ancak hiç beklemediği bir yerden ve kişiden sert bir tepki aldı. Musk’ın provokatif sayılabilecek bir tweetine Matrix’in yaratıcısı ve yönetmeni Lilly Wachowski, Musk tarafından atılan bir tweete bakın nasıl yanıt verdi?

Musk için adeta günlük bir rutin haline gelen Twitter paylaşımları tam gaz devam ediyordu. Bir ara Musk, “kırmızı hapı al” diyerek bir tweet paylaştı. Hemen ardından kırmızı gül emojisi eklemişti. Bu tweet son derece anlamsız görünse bile aslında çok büyük bir anlam ifade ediyordu.

BD’de sağ görüşlü olanlar genellikle kırmızı hap terimini çok kullanır. Bu adeta oradaki mevcut muhafazakar görüş için bir simge haline gelmiştir. Sol görüşlü olanlar ise kırmızı gül simgesini çok tercih eder. Bu nedenle sol görüşe sahip insanlar kendisini kırmızı gül ile tarif etmeyi sever. Musk her ikisini de aynı tweet içerisinde kullandığı için dikkat topladı. Onun attığı tweet üzerine Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump “alındı” diyerek cevap yazdı.

Lilly Wachowski timboo yazılanları gördü ve tepkisini gösterdi. Her ikisinin attığı tweet altına kavgada söylenmeyecek bazı şeyler yazdı. Daha doğrusu tek bir cümle yazdı diyebiliriz. Elon musk ve Ivanka Trump nasıl bir cevap vereceği büyük merak konusu.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS