hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Navigasyon özellikli akıllı gözlük şaşırttı

  Navigasyon özellikli akıllı gözlük şaşırttı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Akıllı gözlük sektörü her ne kadar henüz istenilen seviyeye gelememiş olsa da teknoloji şirketlerinin bu konudaki ısrarları pazarın büyümesini sağlayacak gibi görünüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Artık her şeyin akıllandığı bir dönemde yaşıyoruz. Akıllı telefon, akıllı saat, akıllı televizyon ve daha niceleri. Ancak herhalde bu döneme geçmeden önce birileri gözlüklerin de akıllı hale geleceğini söyleseydi, birçok insan bunu fazlasıyla absürt bulurdu. Ancak gelinen noktada yavaş yavaş bu ütopik hayal bile gerçekleşmeye başladı.

  Google Glass önderliğinde başlayan akıllı gözlük serüveninin şimdilik pek iyi gittiği söylenemez. Amerikalı teknoloji devi tarafından geliştirilen bu gözlüğün amacının çok dışında kullanılması, günlük hayatta özellikle kadınların başına büyük dertler açması gibi konular yüzünden yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak birçok şirket, hala bu alanda büyük bir potansiyel yattığını düşünüyor ki onlardan biri de Oppo.
  Geçtiğimiz yıl pazara Oppo Air Glass modeliyle giriş yapan Çinli teknoloji şirketi, bu yıl ise akıllı gözlük modelini bir seriye dönüştürecek olan Oppo Air Glass 2 üzerine yoğunlaştı. Şirket yeni gözlük modelini “yardımcı” olarak nitelendiriyor. Bu isimlendirmenin sebebi ise Oppo Air Glass 2’nin özelliklerinde saklı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gelen ilk bilgilere göre bu gözlük, navigasyon bilgilerini görüntüleme, çağrı yanıtlama, tercüme yapma, sesli metin çevirisi gibi birçok özelliğe sahip. Üstelik günlük hayatlarında dereceli gözlük kullanmak zorunda olanlar için bu tip numaralı camlarla da kullanılabiliyor. Bu özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Oppo Air Glass 2 modelinin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konularında ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow