hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Netflix Google Play’de yeni bir rekor kırdı

  Netflix Google Play’de yeni bir rekor kırdı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Dijital yayıncılık söz konusu olduğunda adından söz ettiren Netflix yeni bir rekora imza attı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs süreci pek çok sektöre ağır yaralar verdi. Teknolojiden tutun da otomotiv sektörüne kadar pek çok iş kolu pandemi döneminde zor günler yaşadı. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasakları ilan edildi. İnsanlar günlerce evlerinden dışarı çıkamadılar.

  Böyle bir dönemde en büyük patlamayı ise dijital yayın platformları gerçekleştirdi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de binlerce kullanıcısı bulunan Netflix’in bu dönemde gücüne güç kattığını söyleyebiliriz. Nitekim bu pandemi dönemiyle birlikte rekor da geldi.

  Google Play’de yer alan rapora göre Netflix, 1 milyar indirme barajını geçerek önemli bir rekora imzasını atmış oldu. Netflix’e en yakın isim olan Amazon Prime’ın indirme aralığı ise yalnızca 100 – 500 milyon arası.

  Son dönemin popüler platformlarından Hulu 50 – 100 milyon ile 3. sırada yer alırken, Game of Thrones ile büyük sükse yapan HBO GO ise 5 – 10 milyon ile son sırada yer aldı.

  Disney’in yeni platformu Disney+ ise şimdiden 10 milyondan fazla indirilerek HBO GO’yu geçmeyi başarmış durumda. Elbette burada Disney+ için daha erken bir dönemde olduğumuzu da hatırlatmak gerekiyor. Çünkü Marvel evreniyle alakalı olan popüler içerikler henüz yayınlanmadı. Muhtemelen bu içeriklerin yayınlanması gidişatı değiştirecektir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow