Nintendo ev sahipliği yapacağı etkinliğini duyurdu

Nintendo ev sahipliği yapacağı etkinliğini duyurdu

Nintendo ev sahipliği yapacağı etkinliğini duyurdu

Yayın, Xenoblade Chronicles 3’e odaklanacak ve uzun zamandır beklenen devam filmi hakkında yaklaşık 20 dakikalık ayrıntılar içerecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Nintendo daha önce Xenoblade Chronicles 3’ü Eylül ayında piyasaya sürmeyi planlamıştı, ancak aksiyon RPG’sini 29 Temmuz’a kadar erkene çekti. Xenoblade Chronicles 3, yeni bir karakter kadrosuna sahip olmasına rağmen, önceki iki ana oyunun olaylarından sonra gerçekleşecek. Bu sefer geliştirici Monolith Soft, parti üyelerinin sayısını üçten yediye çıkaracak.

Sony’nin State of Play serisiyle ara sıra yaptığı gibi, Nintendo bazen Super Smash Bros. Ultimate veya Pokémon gibi bir oyuna veya franchise’a ayrılmış özel etkinlikler sunacak. Açıkçası şirket son zamanlarda birbirinden farklı yeniliği de sundu. Pokemon Snap gibi orijinal oyunları da bünyesine ekleyen şirket çalışmalarına son hız devam ediyor desek yanlış olmaz. Bu kapsamda yenilikler sunmaya devam eden şirket oyun severleri mutlu edecek detayları eklemeye kararlı diyebiliriz. Bu yıl gerçekten de oyun severler için iyi bir yıl oluyor. Bir çok oyunun farklı versiyonu ve yeni sürümü geliyor diyebiliriz.

God of War gibi klasiklerin dahi farklı sürümleri geldi. Sony de oyun sektöründe yer alan dev isimlerden biri. Bu kapsamda şirket çalışmalarına ara vermeden devam edip oyun severler için yeniliklerini duyuracak.