Nintendo Switch’e Android yüklediler

Nintendo Switch’e Android yüklediler

Nintendo Switch’in kırılmasından sonra geliştiriciler yeni uygulamalarını yapmaya başlamıştı. Bugün ise hackerlar Nintendo Switch’e Android yüklemeyi başardılar. Peki, Switch’te PUBG oynanabiliyor mu?

Nintendo Switch’in işlemciden kaynaklanan bir güvenlik açığından dolayı kırılması Nintendo için pek hoş olmamıştı. Ancak Nintendo teknoloji tarihinde bir ilke imza atmış ve Pokemon Let’s Go Edition sürümleri ile Switch’in donanımsal açığını yazılım ile kapatmayı başarmıştı.

Switch’in hacklenmesinden sonra geliştiriciler farklı uygulamalarını sunmak için birbiri ile yarışmaya başlamıştı. Bu süreçte Switch için SNES, GBA ve hatta PlayStation 1 emulatörü bile görmüştük. Bugün ise hackerlar Switch’e Android yüklemeyi başardıklarını açıkladı.

Tegra X1 yonga setine sahip olan Switch’in Android deneyimi merak ediliyordu. Ancak geliştirici optimizasyonları tam anlamıyla yapmadığı için şimdilik Switch’te Android kullanmak pek mantıklı değil.

Switch’e Android yüklenmesinin ardından gözler direkt olarak PUBG Mobile‘a çevrildi. Evet Switch üzerinden Android sayesinde PUBG Mobile oynamak mümkün. Ancak geliştirici bunun şimdilik stabil olmadığını ve FPS düşüklükleri yaşandığını belirtiyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS