Nokia, farklı kategorilere yönelmeye devam ediyor

Nokia, farklı kategorilere yönelmeye devam ediyor

Nokia, farklı kategorilere yönelmeye devam ediyor

Bir süre Microsoft çatısı altında faaliyetlerine devam eden efsane isim, daha sonra HMD Global bünyesine dahil olmuştu. Nokia her ne kadar son zamanlarda akıllı telefon dünyasında daha fazla anılır olsa da, yine de şirket beklentilerin hala çok uzağında. Bununla birlikte belki de akıllı telefonlar Nokia’nın artık öncelikli hedefi olmayabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir görsel, Nokia’nın yeni bir oyuncu kulaklığı üzerinde çalıştığını göstermişti. İşte henüz sektör Nokia’nın bu yeni atılımıyla ilgili bilgi toplamaya çalışırken, şimdi de şirketin dizüstü bilgisayar dünyasına giriş yapacağını öğrendik.

Fransız startup firması OffGlobal ile birçok lisans anlaşması yaptığı duyurulan Nokia en az 5 farklı dizüstü bilgisayar üzerinde çalışmaya başlamış. Piyasaya süreceği dizüstü bilgisayarları PureBook ismiyle satışa sunmayı planlayan şirket, özellikle 15 ve 17 inç büyüklüğe sahip cihazlara odaklanmış durumda.

Eğer herhangi bir sorun olmazsa, Nokia yeni dizüstü bilgisayarlarını IFA2022’de tanıtacak. Ancak Apple ve Samsung gibi devlere karşı akıllı telefon sektöründe başarılı olamayan Nokia’nın; Asus, Lenovo, Dell, HP gibi rakiplerinin olduğu dizüstü bilgisayar pazarında nasıl bir performans sergileyeceği büyük merak konusu.