Nvidia yardım çağrısı yaptı

Nvidia yardım çağrısı yaptı

Nvidia bu virüsle mücadele etmenin grafik gücü ile mümkün olduğunu söylüyor. Bunu yapmak için sadece bilgisayarınızdaki grafik gücünün bir miktarını paylaşmanız yeterli olacaktır.

Nvidia şirketi bilgisayar oyuncularına çağrıda bulundu. Folding@home uygulamasını bilgisayarlarına indiren kişilerin bilim insanlarının bu virüs ile mücadelesine katkıda bulunabileceğini söyledi.


Bu uygulama aslında yeni bir proje sayılmaz. Bir zamanlar PlayStation 3 modellerinde de kullanılabilen bu sistem, kullanıcıların ayrılmış işleminin araştırmalarda kullanılmasına olanak sağlıyor. Böyle projeler virüsü daha iyi anlamak için önemli görülüyor. GPU gücünün bir kısmını araştırmacılar ile paylaşan kişiler bu virüsün araştırılmasına destek vermiş olacak.


Sizler de şirketin resmi web adresi üzerinden bu uygulamaya ulaşabilirsiniz. Böylece GPU gücünüzün bir kısmını araştırmacılar ile paylaşabilir ve virüsün önlenmesi için katkıda bulunabilirsiniz. Bu tarz projeler ile birlikte Corona virüsünün biraz daha gerilemesi yapılan tahminler arasında. Şu anda bütün dünya bu virüs ile başa çıkmak için seferber oldu.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS