Okyanus plastiğinden fare üretti

Okyanus plastiğinden fare üretti

Okyanus plastiğinden fare üretti

Söz konusu fare yüzde 20 oranında geri dönüştürülmüş okyanus plastiğinden yapılmış. Farenin içinde bulunduğu ahşap ve şeker kamışı lifli kutu tamamen geri dönüştürülebilir ve plastik içermez.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ayrıca eski farenizi ücretsiz olarak gönderebilirsiniz ve Microsoft onu da geri dönüştürme işlemlerine sokacaktır. Microsoft, Ocean Plastic Mouse‘un “daha büyük sürdürülebilirlik yolculuğunda” küçük bir adım attığını söylüyor.

Fare üzerinde, Bluetooth 4.0′ı destekleyen üç adet özelleştirilebilir düğme var. Microsoft, farenin tek bir AA pille 12 aya kadar çalışacağını iddia ediyor. Fare, bilgisayarınıza bağlamanıza yardımcı olmak için Swift Pair’i de destekliyor. Ocean Plastic Mouse, Microsoft’un Windows 11’i piyasaya süreceği aynı gün olan 5 Ekim‘de kargoya verilecek ve fiyatı 25 dolar.

Küresel ısınma ve orman yangınları gibi afetlerin yaşandığı bir dönemde Microsoft’un hamlesi oldukça mantıklı diyebiliriz. Gezegenimiz için ne yapabiliyorsak yapmamız gereken bir dönemdeyiz.

Bu dönemde en önemli çabalar da Microsoft gibi büyük şirketlerden gelecektir. Bu nedenle farenin geri dönüştürme ürünlerinden üretilmesi oldukça büyük bir önem taşıyor. Sadece ürün çıkarmakla değil çıkardığı ürünün kalitesiyle de fark atacak olan şirket bu fare ile rakiplerini geçmiş olabilir.