OLED ekranlı iPhone Pro mu geliyor?

OLED ekranlı iPhone Pro mu geliyor?

Apple’ın ekran konusunda bir değişiklik yapacağı kesin. Ancak bu değişiklikle ilgili çok sayıda iddia var. Bazı iddialar AMOLED ekran paneli ve daha yüksek çözünürlükten bahsederken, bazı iddialar ise çok daha ilgi çekici duruyor.

Geçtiğimiz gün basına yansıyan bir iddiaya göre Apple, 5.8 inç ekran boyutuna sahip bir iPhone modeli üzerinde çalışıyor. Bu telefonda OLED ekran kullanılacağı ve ekranın köşelerinin tıpkı Galaxy serisinde Edge modeller gibi eğimli olacağı vurgulanıyor.


MacRumors isimli sitede paylaşılan iddialar, Apple’ın eski bir patent başvurusu şablonuna dayanıyor. Bu patent şablonuna ait görseli haberimizin içerisinde bulabilirsiniz. Apple’ın zaten OLED ekran panelleri üzerinde çalıştığına dair çok sayıda iddia geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti. Ancak eğimli ekran biraz daha iddialı bir konu gibi duruyor.


LCD ekran panellerine göre daha az güç tüketen OLED ekran iddiaları mantıklı dursa da eğimli ekran için aynı şeyi söylemek şimdilik mümkün değil. Özellikle de 2013 yılında alınmış bir patente güvenerek bu iddiaları desteklemek için henüz erken. Yeni iPhone iddiaları özellikle yaz aylarında biraz daha ikna edici şekilde karşımıza çıkacaktır. Şimdilik iPhone 7 veya bir başka iPhone modelinden önce firmanın 21 Mart tarihinde düzenleyeceği etkinliğe odaklanmak daha makul duruyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS