OnePlus Pad, 7 Şubat’ta resmen tanıtılacak

OnePlus Pad, 7 Şubat’ta resmen tanıtılacak

OnePlus Pad, 7 Şubat’ta resmen tanıtılacak

Akıllı telefonlarıyla adından söz ettiren OnePlus’ın ilk tableti olan OnePlus Pad’in yayınlanan görseli tabletin tasarımını gözler önüne serdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şu anda daha çok akıllı telefonlarıyla adından söz ettiren Çin merkezli teknoloji şirketi OnePlus, önümüzdeki birkaç yıl içinde ürün yelpazesini çeşitlendirmeyi planlıyor. Son yıllarda akıllı saat ve kablosuz kulaklıklar da çıkaran OnePlus, bir yandan katlanabilir ekrana sahip ilk telefonunu çıkarmak için çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da tablet PC pazarına ilk adımı atıyor. Şirketin bir süredir gündemde olan ilk tableti OnePlus Pad, 7 Şubat’ta OnePlus 11 ile birlikte resmi olarak tanıtılacak. Dün gelen bilgilerle birlikte çıkış tarihi kesinleşen OnePlus tablet, bu kez yayınlanan ilk görseliyle teknoloji dünyasının gündemine taşındı.

OnePlus tarafından paylaşılan bu ilk görsel, merakla beklenen tabletin tasarımı hakkında önemli ipuçlarına sahip olmamızı sağlıyor. Görselde görünen modelin renk seçeneği Halo Green, yani Halo Yeşili olarak geçiyor. Fakat farklı renk seçeneklerinin de olabileceği söyleniyor. Görselde dikkat çeken ilk detaylardan biri, tabletin arka tarafında, ortada konumlandırılan tekli arka kamera oluyor. Öte yandan OnePlus Pad’in ön yüzünde de ekran çerçevesine yerleştirilmiş tek bir kamera bulunuyor.

Akıllı telefon pazarında oldukça etkili olan OnePlus’ın tablet pazarına girmek istemesi hiç de şaşırtıcı değil. Bir zamanlar sadece amiral gemisi akıllı telefonlarıyla varlık gösteren şirket, bugün farklı segmentlerde ürünleri olan tam teşekküllü bir teknoloji şirketine dönüşmüş durumda. Öte yandan şirketin telefonlarıyla elde ettiği gelir, başka alanlara da yatırım yapmak için elini güçlendiriyor. OnePlus’ın yatırım yapacağı bu alanların başında tablet pazarının gelmesi de zaten beklenen bir hamleydi.