OnePlus Watch, OnePlus 9 serisi akıllı telefonlarla birlikte tanıtılacak

OnePlus Watch, OnePlus 9 serisi akıllı telefonlarla birlikte tanıtılacak

OnePlus Watch, OnePlus 9 serisi akıllı telefonlarla birlikte tanıtılacak

OnePlus, bir süredir 2021 akıllı telefonları hakkında bize bilgi veriyordu. Ancak henüz akıllı saati hakkında pek bir şey açıklamadı. Ancak, OnePlus Watch’un temel özellikleri sızdırıldı. Böylece Çinli telefon üreticisinin ilk akıllı saatinden ne bekleyeceğimiz konusunda fikir sahibi olduk.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kaynak, OnePlus Watch’un Siyah ve Gümüş renk seçeneklerine sahip olacağını ve 46 mm kadran boyutunda geleceğini iddia ediyor. Ancak bunun smartwatch’ın tek boyutu olup olmayacağı veya daha küçük bir model alması belli değil.

OnePlus Watch, egzersiz algılama, uyku izleme, kalp atış hızı izleme ve stres izleme dahil olmak üzere her zamanki sağlık ve fitness özellikleriyle birlikte gelecek. Ayrıca, kan oksijen seviyesi ölçümü için yerleşik bir SpO2 sensörüne sahip olacak. Ayrıca akıllı saat IP68 toza ve suya dayanıklı olacak. Böylece yüzme performansınızı izlemenize de yardımı olacak.

Ek olarak, OnePlus Watch bağlandığı cihazdan gelen bildirimleri gösterecek. Akıllı telefonunuzdaki müziği kontrol etmenize izin verecek. 4GB depolama alanıyla gelecek ve aynı zamanda OnePlus TV’ler için uzaktan kumanda görevi görecek. Kaynak, OnePlus Watch’un pil boyutu bilinmese de 20 dakikada bir günlük güç sağlayan Warp Charge teknolojisine sahip olacağını söylüyor.

Ayrıca OnePlus Watch’un Google’ın Wear işletim sistemini mi yoksa özel bir işletim sistemini mi çalıştıracağından söz edilmedi. Ancak kaynak giyilebilir cihazın standart ve LTE varyantlarında geleceğini iddia ediyor. Buna ek olarak telefon görüşmeleri yapıp cevaplayabileceğinizi de söylüyor.